کد خبر 706
۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰

با حضور رئیس‌جمهور انجام می‌شود؛

آغاز عملیات احداث ابرپروژه فولادی بردسیر

آغاز عملیات احداث ابرپروژه فولادی بردسیر

سرپرست فرمانداری بردسیر گفت: همزمان با سفر ریاست جمهور و هیات همراه به استان کرمان، عملیات احداث پروژه بزرگ فولاد گهرزمین در این شهرستان رسما آغاز خواهد شد.

به گزارش آهن‌نیوز، حمزه وفایی در جمع خبرنگاران گفت: به لطف الهی کلنگ احداث پروژه بزرگ فولادی در بردسیر به زمین خواهد خورد و عملیات اجرایی طرح‌های توسعه فولادی شرکت سنگ‌آهن گهرزمین در این شهرستان آغاز خواهد شد.

وی در معرفی ابرپروژه های شرکت سنگ آهن گهرزمین در بردسیر اظهار داشت: احداث ۲ واحد مگامدول آهن اسفنجی به ظرفیت ۳.۴ میلیون تن در سال، احداث کارخانه ذوب و ریخته‌گری به ظرفیت سه میلیون تن در سال، احداث کارخانه نورد گرم (فولاد آلیاژی) به ظرفیت سه میلیون تن در سال، احداث ۲ واحد نیروگاه سیکل ترکیبی به ظرفیت هر کدام ۵۰۰ مگاوات در دستور کار این شرکت قرار دارد.

وفایی طرح های توسعه‌ای گهرزمین را گامی بلند در راستای تکمیل زنجیره فولاد کشور برشمرد و گفت: مجموع این طرح‌ها موجب ایجاد پنج هزار شغل مستقیم و 13 هزار فرصت شغلی غیرمستقیم خواهد شد که نه تنها ظرفیت‌های اشتغال شهرستان بردسیر را پوشش خواهد داد بلکه موجب بکارگیری نیروی کار از شهرهای مختلف دیگر نیز خواهد شد.

وی پیگیری و حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی و ایجاد اشتغال را اولویت اصلی دولت دانست و تاکید کرد: با احداث این پروژه دغدغه اشتغال در شهرستان بردسیر به حداقل خواهد رسید.

سرپرست فرمانداری بردسیر در ادامه گفت: تعامل و همدلی نزدیک همه ارکان حاکمیتی در این شهرستان با یکدیگر و با بخش خصوصی می‌تواند زمینه ساز انجام اقدامات بزرگ شود.

گفتنی است امروز آیت الله رئیسی، رئیس جمهوری در استان کرمان حضور خواهد یافت.

پروژه های گهرزمین در ۲۰ کیلومتری جاده بردسیر به کرمان و ابتدای جاده نگار احداث خواهد شد. در حال حاضر در این مکان چند مجتمع فولادی دیگر در حال فعالیت هستند.

انتهای پیام/

کد خبر 706

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =