کد خبر 720
۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۰

وزیر اقتصاد در بازدید از ابرپروژه فولادی گهرزمین تاکید کرد:

ابرپروژه فولادی گهرزمین حرکتی به سوی خلق ارزش‌افزوده

ابرپروژه فولادی گهرزمین حرکتی به سوی خلق ارزش‌افزوده

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تأکید بر اینکه مسئله جلوگیری از خام‌فروشی باید موردتوجه جدی قرار گیرد، اظهار کرد: ابرپروژه فولادی گهرزمین نمادی از حرکت به سمت خلق ارزش‌افزوده و تبدیل مواد خام به محصولات فرآوری شده است.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، سید احسان خاندوزی در بازدید از ابر پروژه فولادی گهر زمین در بردسیر، با بیان اینکه رفع محرومیت‌زدایی و کسب درآمدهای پایدار برای گروه‌های مختلف از تولید، درآمد و اشتغال‌زایی می‌گذرد گفت: با خلق ارزش‌افزوده، می‌توانیم مناطق را از محرومیت نجات دهیم.

وی به افتتاح این ابر پروژه اشاره کرد و گفت: با همت خوبی که بازیگران بزرگ اقتصاد داخلی داشتند و پیگیری خوبی که مقامات منطقه‌ای و محلی انجام دادند، منجر شد که به لحاظ عدد و رقم و ارزش، یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌هایی که در سفرهای استانی شروع به فعالیت کرده و مشاهده شده در بردسیر آغاز به کار کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تأکید بر اینکه مسئله جلوگیری از خام فروشی و مسائل و مشکلات آن در اقتصاد و اشتغال باید موردتوجه جدی قرار گیرد، اظهار کرد: این پروژه نمادی از حرکت به سمت خلق ارزش‌افزوده و تبدیل مواد خام به محصولات فرآوری شده است که امیدواریم با اخذ مجوزهای لازم و شروع به فعالیت اجرایی شاهد به ثمر نشستن در ایام پیش رو باشیم و ثمرات منجر به افزایش رفاه و بهبود توسعه اقتصادی و رفع محرومیت از شهرستان بردسیر و حوزه استان کرمان شود.

وی با بیان اینکه برای فعالیت اقتصادی متأسفانه در عمل هنوز بخش‌هایی از دستگاه‌های اجرایی یا نهادهای استانی و شهرستانی در این مسیر همکاری لازم را ندارند و سنگ‌اندازیی‌هایی می‌کنند تصریح کرد: کرمان یکی از استان‌های موفق در توسعه اقتصادی، صنعتی، معدنی است که نقشی نمونه برای سایر استان‌های کشور دارد.

خاندوزی با تأکید بر اینکه تلاش کرده‌ایم در وزارت اقتصاد و دارایی از طریق پنجره واحد مسئله تسهیل صدور مجوزها و مقررات‌زدایی را دنبال کنیم خاطرنشان کرد: به دنبال آن هستیم که تا حد ممکن زمان اخذ مجوزهای لازم، هزینه اخذ مجوزها و امکان اعمال‌نظر سلیقه مدیران و دستگاه‌ها را کاهش دهیم و به سمت شرایط بهینه حرکت کنیم.

انتهای پیام/

کد خبر 720

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =