کد خبر 731
۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۵

مسیر خروجی راه آهن میانه - تهران تغییر می‌کند

مسیر خروجی راه آهن میانه - تهران تغییر می‌کند

مدیر کل راه آهن منطقه شمالغرب کشور گفت: گذرگاه یا سوزنبانی که خروجی ایستگاه میانه به سمت شرکت فولاد و تبریز محسوب می‌شود با افزایش ترافیک و تردد قطارها در شبانه‌روز مواجه شده و این امر زمینه‌ساز حوادث و خطرات شده است.

به گزارش آهن‌نیوز، منوچهر صفری روز جمعه در نشستی با فرماندار و مدیر عامل مجتمع فولاد میانه که به منظور توافق بر سر تغییر مسیر خروجی ایستگاه میانه برگزار شد، افزود: سعی داریم با کمک حوزه شهری این مسیر را که آبستن حوادث است به مسیر جدید یعنی جاده اختصاصی فولاد تغییر دهیم.

وی گفت: البته محلی‌ها از مسیر قبلی استفاده خواهند کرد و سایرین می‌توانند از مسیر اختصاصی فولاد تردد کنند تا شاهد کاهش ترافیک و حوادث احتمالی باشیم.

وی اضافه کرد: مقرر شده به صورت کنسرسیوم راه‌آهن استان؛ مجتمع فولاد میانه و حوزه شهری در اجرای این طرح مشارکت کنند.

صفری در خصوص خرابی‌های گاه و بیگاه قطارهای میانه در مسیرهای حرکتی هم گفت: این موضوع مختص قطارهای میانه نبوده و مشکلی است که برای تمامی قطارها ممکن است رخ بدهد و خوشبختانه درصد خرابی قطارهای میانه کم است.

وی ضمن عذرخواهی از مردم بابت این مشکلات گفت: سعی خواهیم کرد بهترین دیزل‌ها را به قطارها اختصاص دهیم.

مسعود سعادتی با بیان اینکه ورودی راه‌آهن نیز در شان شهرستان نبوده و جلوه بدی دارد، گفت: باید با همکاری راه آهن، شرکت فولاد، شهرداری و راهداری این بخش از ورودی شهر میانه در خور شان مردم و مسافرین باشد.

انتهای پیام/

کد خبر 731

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =