کد خبر 7506
۲۶ مهر ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۲

۱۴ درصد میلگردِ بورس کالا در قبضه ذوب‌آهن و فولاد کویر

۱۴ درصد میلگردِ بورس کالا در قبضه ذوب‌آهن و فولاد کویر

براساس اطلاعات منتشر شده بورس کالا در نیمه نخست امسال فولاد کویر و ذوب آهن اصفهان ۱۴ درصد میلگرد صنعت فولاد کشور را در بورس کالا عرضه کردند.

به گزارش آهن نیوز؛ براساس اطلاعات منتشر شده بورس کالا، مجتمع فولاد سپید فراب کویر با سهم ۸ درصدی معادل ۴۶۰ هزارو ۶۵۸ تُن بزرگ‌ترین عرضه‌کننده میلگرد در نیمسال اول ۱۴۰۲ بود و ذوب آهن اصفهان نیز با تولید ۳۲۴ هزار و ۵۷۵ تُن میلگرد با اختلاف کمی نسبت به فولادسازان دوم و سوم در رتبه چهارم عرضه کنندگان میلگرد در بورس کالا قرار گرفت.

پس از فولاد کویر، مجتمع فولاد صنعت بُناب با سهم ۶ درصدی معادل ۳۵۰ هزارتن و پس از آن مجتمع فولاد خراسان و ذوب آهن اصفهان هر یک با سهم ۶ درصدی از کل عرضه قرار دارند.

بررسی اطلاعات میلگردهای عرضه شده در بورس کالا در نیمه نخست امسال نشان می‌دهد، مجموع ۱۱ شرکت برتر عرضه کننده میلگرد فولادی شامل فولاد سپید فراب کویر،مجتمع فولاد صنعت بُناب، مجتمع فولاد خراسان، ذوب آهن اصفهان، فولاد روهینا جنوب، صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه، فولاد کاوه اروند، فولاد آذربایجان، شرکت معدنی و صنعت فولاد بافق ، مجتمع فولا ظفر بناب، صبا فولاد زاگرس، در مجموع ۳ میلیون و ۲۸۸ هزار و ۱۷۳ تُن یعنی حدود ۶۰ درصد عرضه ملیگرد در بورس کالا را انجام داده اند.

سایر شرکت‌های تولید کنند میلگرد فولادی نیز با عرضه ۲ میلیون و ۲۶۱ هزار و ۵۳۳ تُن میلگرد فولادی سهم ۴۰ درصدی از عرضه این محصول استراتژیک در بورس کالا را بر عهده داشته اند.

بورس فلزات زیر مجموعه بورس کالاست که برای نخستین بار شهریور ۱۳۸۲ راه اندازی شُد، با ساز و کار عرضه محصولات فولادی بر روی تابلو و کشف قیمت واقعی مبتنی بر عرضه و تقاضا توانست تحولی در فروش فلزات و بویژه آهن آلات ایجاد کند،پیش از راه اندازی بورس فلزات،قیمت آهن آلات توسط وزارت بازرگانی تعیین می‌شد.

انتهای پیام/

کد خبر 7506

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =