کد خبر 7594
۳۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۸

مقدمات حضور تجار ایرانی در عربستان فراهم می‌شود

مقدمات حضور تجار ایرانی در عربستان فراهم می‌شود

سفیر عربستان سعودی در ایران گفت: مقدمات حضور تجار ایرانی در نمایشگاه‌های عربستان با تبادل فهرست تجار فراهم می‌شود.

به گزارش آهن نیوز؛ «عبدالله بن سعود العنزی» سفیر عربستان سعودی این مطلب را در دیدار با «مهدی ضیغمی»‌ معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان عنوان کرد.

برپایه گزارش سازمان توسعه تجارت، ضیغمی در این دیدار ضمن خوش آمد گویی به سفیر عربستان و ابراز امیدواری به توسعه روابط تجاری میان دو کشور، بر تعاملات تجاری میان ۲ کشور در حوزه فناوری های نوین و با فناوری بالا تاکید کرد.

وی گفت: با توجه به برنامه های آینده‌نگرانه عربستان و برنامه ریزی ها و سرمایه گذاری های این کشور، تجارت در حوزه فناوری های نوین می تواند به نفع هر ۲ کشور تمام شود.

رئیس سازمان توسعه تجارت همچنین با ابراز علاقه نسبت به حضور شرکت های ایرانی در نمایشگاه های سلامت، صنایع غذایی و پتروکمیکال عربستان، از سفیر این کشور درخواست کرد تا مقدمات حضور ایران در قالب پاویون در این نمایشگاه ها فراهم شود.

معاون وزیر صمت در ادامه با ابراز امیدواری نسبت به حضور هیأت های تجاری از تجار عربستانی در ایران، خواستار تبادل فهرست تجار میان ۲ کشور شد.

برپایه این گزارش، محور این مذاکرات که با همت صندوق سرمایه گذاری و توسعه فرصت های شغلی ایران و عربستان انجام شد، برنامه ریزی برای شروع و توسعه روابط تجاری میان ایران و عربستان بود و طرفین با استقبال از اعزام هیأت‌های تجاری به ایران و عربستان بر لزوم حضور فعال در نمایشگاه های کشور مقابل تاکید کردند.

انتهای پیام/

کد خبر 7594

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =