کد خبر 7656
۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۵

قادری: وزارت صمت انتخابات اتاق بازرگانی را مجددا برگزار کند

قادری: وزارت صمت انتخابات اتاق بازرگانی را مجددا برگزار کند

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به رای شورای عالی نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی عملا دیگر آقای سلاح‌ورزی از ریاست اتاق بازرگانی برکنار شده است و باید وزارت صنعت، معدن و تجارت مجددا انتخابات اتاق بازرگانی را برگزار کند.

به گزارش آهن نیوز؛ جعفر قادری با اشاره به رای هیات عالی نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی مبنی بر برکناری سلاح‌ورزی از ریاست گفت: طبق رای شورای عالی نظارت باید آقای سلاح‌ورزی برکنار شود و عملا ادامه کار او خلاف قانون است و باید به قانون تمکین کند. وزارت صنعت، معدن و تجارت هم باید با برگزاری انتخابات جدید رئیس جدید اتاق بازرگانی را تعیین کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه قانون اتاق بازرگانی ایرادات و اشکالاتی دارد تصریح کرد: ما برای رفع این ایرادات طرح اصلاح قانون اتاق بازرگانی را ارائه کردیم، یکی از این خلأ‌ها موضوع تایید صلاحیت‌ها است.

وی توضیح داد: وقتی قرار است رئیس اتاق بازرگانی در جلسه سران قوا حاضر شود طبیعتا باید تایید صلاحیت آن هم به درستی انجام شود که این اتفاق رخ نمی‌دهد. این طرح هنوز در نوبت بررسی قرار نگرفته اما باید هرچه سریع‌تر این موضوع تعیین تکلیف شود.

انتهای پیام/

کد خبر 7656

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =