کد خبر 794
۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۸

طی شش ماه؛

تولید ۱۲ محصول جدید در ذوب‌آهن اصفهان

تولید ۱۲ محصول جدید در ذوب‌آهن اصفهان

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: ۶۵ درصد تیرآهن مورد نیاز کشور در این شرکت تولید می‌شود و در ۶ ماه گذشته ۱۲ محصول جدید تولید و عرضه شده است.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، ایرج رخصتی در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان در جمع خبرنگاران گفت: برنامه دولت سیزدهم مبنی بر ساخت یک‌میلیون مسکن در هرسال را باید به‌صورت معدل نگاه کنیم که تحقق آن در دوره چهارساله مدنظر است .

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان افزود: در این زمینه درخواست‌هایی از سازمان‌های مربوطه از ذوب‌آهن شده است و این شرکت در حد توان آماده تولید و تحویل سبد کالاهای درخواستی پروژه‌های مسکن در کشور است. درواقع تولید و عرضه محصول بر اساس این درخواست‌ها و با توجه به میزان و نوع آن در ابعاد مختلف انجام می‌شود.

وی به اهمیت تأمین پایدار مواد اولیه جهت تولید و همچنین افزایش کمی و کیفی آن اشاره کرد و در خصوص واردات کک و زغال‌سنگ از خارج کشور و افزایش قیمت‌های جهانی گفت : گرانی مواد اولیه وارداتی و بعضی تنگناهای تأمین مواد در داخل کشور محدودیت‌هایی را برای ما ایجاد می‌کند، بااین‌حال از طریق صادرات ۴۰ درصدی محصولات به خارج بخشی از منابع ارزی خود را تأمین می‌کنیم.

رخصتی افزود: ذوب‌آهن اصفهان از هیچ نوع یارانه انرژی برخوردار نیست و قیمت‌های انرژی نیز بر قیمت نهایی تولید اثرگذار است.

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان با اشاره به وجود نیروگاه‌های برق در این شرکت افزود: تولید ۲۴۰ مگاوات برق در داخل کارخانه به تأمین این حامل انرژی کمک کرده و به مشتریان اطمینان می‌دهد که تولید سبد کالاهای درخواستی پروژه‌های آن‌ها با مشکلی مواجه نمی‌شود.

وی در ادامه گفت: هم‌اکنون ۶۵ درصد تیرآهن موردنیاز کشور در این شرکت تولید می‌شود. درعین‌حال درخواست‌های جدید ما را به‌سوی تولیدات جدید سوق داده و در ۶ ماه گذشته ۱۲ محصول جدید تولید و عرضه شده است.

رخصتی در زمینه کیفیت محصولات ذوب‌آهن گفت : ذوب‌آهن در تولید تابع قوانین و استانداردها است و کیفیت را فدای هیچ منفعت دیگری نمی‌کند به‌طوری‌که می‌توان این مجتمع عظیم صنعتی را پیشگام کیفیت دانست.

انتهای پیام/

کد خبر 794

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =