کد خبر 805
۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۵

فراهم شدن زمینه بازچرخانی آب برای صنایع در خوزستان

فراهم شدن زمینه بازچرخانی آب برای صنایع در خوزستان

نخستین تفاهم‌نامه فروش پساب تصفیه‌خانه فاضلاب بین شرکت آب و فاضلاب خوزستان و شرکت فولاد شادگان به امضا رسید.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به اینکه بازچرخانی آب به این روش یکی از روش‌های حفظ منابع آبی به‌شمار می‌رود، افزود: پساب تصفیه شده صرفه اقتصادی بسیار بالایی برای بخش صنعت دارد و صنایع بزرگ باید برای مشارکت در طرح‌های فاضلاب و تأمین آب مورد نیاز خود پیشقدم شوند.

کرمی‌نژاد با اشاره به اینکه بازچرخانی آب در صنایع و استفاده مجدد از پساب فاضلاب یکی از تکالیف وزارت نیرو است، افزود: در استان خوزستان ۵ تصفیه‌خانه در شهرهای آبادان، خرمشهر، بندرامام، ماهشهر و شادگان در حال ساخت است که در حال حاضر قرارداد ۲۵ ساله شرکت آب و فاضلاب خوزستان و شرکت فولاد شادگان برای استفاده مجدد از پساب تصفیه‌خانه، به امضا رسید.

وی اظهار داشت: بر اساس این قرارداد مقرر شده، اولین پساب تصفیه‌خانه فاضلاب در شادگان به ظرفیت ۲۰ هزار مترمکعب در شبانه‌روز در  فاز اول در اختیار صنایع فولاد شادگان قرار گیرد.

رییس هییت مدیره شرکت آبفا استان، اظهار امیدواری کرد: با پایان مراحل ساخت تصفیه‌خانه‌های بندرامام، ماهشهر، آبادان و خرمشهر تا پایان سال آینده،  ۵۰۰ هزار مترمکعب پساب فاضلاب را در شبانه‌روز بازچرخانی کنیم و برای استفاده در اختیار صنعت و کشاورزی قرار دهیم.

کرمی نژاد ادامه داد: بر اساس برآوردهای انجام شده، با احتساب شهر اهواز، می‌توان روزانه ۱ میلیون متر مکعب پساب فاضلاب شهری را در شبانه‌روز بازچرخانی و وارد چرخه صنعت و کشاورزی استان خوزستان کرد.

کوهزاد، مدیرعامل شرکت فولاد شادگان نیز در این جلسه، امضا قرارداد انتقال آب پساب شهری شهرستان شادگان به فولاد شادگان را حرکتی رو به جلو عنوان کرد و افزود:  امیدواریم با ورود جدی صنایع به این حوزه جهت استفاده از پساب تصفیه شده از فاضلاب گام‌های موثرتری را در بخش بازچرخانی آب برداریم.

انتهای پیام/

کد خبر 805

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =