کد خبر 8145
۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۶

صنایع و سرمایه‌گذاران بومی باید کارت بازرگانی را از استان دریافت کنند

صنایع و سرمایه‌گذاران بومی باید کارت بازرگانی را از استان دریافت کنند

رئیس اتاق بجنورد و استاندار خراسان‌شمالی با اشاره به بهره‌مندی صنایع از امکانات استان، بر لزوم صدور کارت‌های بازرگانی صنایع خراسان‌شمالی در داخل استان تاکید کردند.

به گزارش آهن نیوز؛ رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بجنورد، با تاکید بر الزام صدور کارت‌های بازرگانی صنایع در استان محل فعالیت، گفت: صنایع در بخش‌های مختلف از این استان نفع می‌برند و باید انتقال کارت خود به داخل استان را در اولویت قرار دهند.

مازیار زند، در نشست شورای گفت‌وگوی استان خراسان‌شمالی، افزود: اتاق بجنورد تلاش می‌کند تا روند دریافت این کارت‌ها به‌سرعت انجام شود تا خللی در واردات و صادرات آنها وارد نشود.

استاندار خراسان‌شمالی نیز در این نشست تاکید کرد: صنایع و سرمایه‌گذاران بومی، کارت بازرگانی را از استان دریافت کنند تا عواید ناشی از این فعالیت به این خطه بازگردد.

محمدرضا حسین‌نژاد، با بیان اینکه برخی از صنایع استان در خصوص دریافت کارت از داخل اقدام کرده‌اند، افزود: باوجود تلاش‌های زیاد هنوز هم تعدادی از صنایع استان، کارت‌های بازرگانی خود را از سایر استان‌ها دریافت می‌کنند.

او در ادامه با اشاره به شرایط زعفران استان، گفت: زعفران محصولی مهم و با بهره اقتصادی مناسب است و باید با تعریف بسته‌های تشویقی، زمینه صادرات را تسهیل کرد. زعفران، تنها محصول کشاورزی است که انحصار تولید آن همچنان در اختیار ایران است و باید زمینه صادرات آن نیز تسهیل شود.

انتهای پیام/

کد خبر 8145

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =