کد خبر 818
۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۵

جزئیات صادرات محصولات فولادی در تیرماه 1401

جزئیات صادرات محصولات فولادی در تیرماه 1401

مجموع صادرات فولاد ایران (فولاد خام و محصولات فولادی) در تیرماه سال‌ جاری، ۴۶۹ ‌هزار تن بوده که نسبت ماه قبل از آن، کاهش ۶۱ ‌درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، در ۴ ماه نخست سال‌ جاری، صادرات فولاد میانی کشور، ۲ ‌میلیون و ۲۱۱ ‌هزار تن بوده که کاهش ۱۳ ‌درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

بر اساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، کل صادرات محصولات فولادی کشور در ۴ ماه نخست سال ۱۴۰۱، ۹۰۰‌ هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، کاهش ۲۳‌ درصدی را نشان می‌دهد.

از میان محصولات فولادی، سهم صادرات مقاطع طویل فولادی، ۷۶۳ ‌هزار تن بوده و صادرات این مقاطع در ۴ ماه نخست سال ‌جاری، ۲۳ ‌درصد کاهش یافته است.

صادرات میلگرد که بیشترین سهم را از میان صادرات کل محصولات فولادی دارد، در ۴ ماه نخست سال‌ جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۲۳ ‌درصد کاهش یافته است و به ۶۷۴‌ هزار تن رسیده است. صادرات تیرآهن نیز با کاهش ۳۲ ‌درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۳۲ ‌هزار تن رسیده است.

صادرات مقاطع تخت فولادی با کاهش ۲۳ ‌درصدی به ۱۳۷ ‌هزار تن رسیده است. در ۴ ماه نخست سال‌ جاری صادرات ورق گرم ۲۵‌ درصد کاهش یافته و به ۱۰۱ ‌هزار تن رسیده است. صادرات ورق پوشش‌دار نیز با کاهش ۲۹ ‌درصدی به ۲۹ ‌هزار تن رسیده است.

بنا به آمار منتشر شده در ۴ ماه نخست امسال صادرات آهن اسفنجی ۶۰ ‌درصد کاهش داشته و به ۱۶۶ ‌هزار تن رسیده است و همچنین صادرات کنسانتره سنگ آهن با ۴۸ ‌درصد کاهش به ۱۵۰‌هزار تن رسیده است.

بنا بر آمار منتشر شده توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران در ۴ ماه نخست سال ۱۴۰۱، شاهد افزایش ۱۳۵ ‌درصدی صادرات گندله نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده‌ایم و صادرات گندله با این رشد به  یک میلیون و ۳۶ ‌هزار تن رسیده است.

 وضعیت صادرات محصولات فولادی در تیرماه

مجموع صادرات فولاد ایران (فولاد خام و محصولات فولادی) در تیرماه سال‌ جاری، ۴۶۹ ‌هزار تن بوده که نسبت ماه قبل از آن، کاهش ۶۱ ‌درصدی را نشان می‌دهد. این کاهش خیره‌کننده بیشتر مربوط به فولاد خام کشور بوده است.

در خرداد صادرات فولاد خام ایران ۹۳۱ ‌هزار تن صادرات بوده و شاهد کاهش ۷۷ ‌درصدی آن در تیر هستیم که به ۲۱۴ ‌هزار تن رسیده است.

صادرات آهن اسفنجی در تیرماه ۲۷ ‌درصد کاهش داشته و به ۷۰ ‌هزار تن رسیده است. همچنین صادرات گندله با ۳۴ ‌درصد کاهش در تیرماه ۱۴۰۱ به میزان ۲۶۰ ‌هزار تن رسیده است.

در تیرماه تنها در کنسانتره با افزایش صادرات مواجه بوده‌ایم که در خرداد ماه هیچ صادراتی نداشته و در تیر به ۱۰۰‌ هزار تن رسیده است.

کل صادرات محصولات فولادی کشور در تیرماه سال ۱۴۰۱، ۲۵۵ ‌هزار تن بوده که نسبت به خرداد، کاهش ۷ ‌درصدی را نشان می‌دهد. از میان محصولات فولادی، سهم صادرات مقاطع طویل فولادی از همه بیشتر بوده که در خرداد ماه ۲۳۱ ‌هزار تن بوده و در تیر ۶ ‌درصد کاهش یافته است.

صادرات میلگرد که بیشترین سهم را از میان صادرات کل محصولات فولادی دارد، در تیرماه نسبت به ماه گذشته، ۵ ‌درصد کاهش یافته است.

صادرات تیرآهن در تیرماه نسبت به خرداد نیز با کاهش ۳۳ ‌درصدی به ۸ ‌هزار تن رسیده است.

انتهای پیام/

کد خبر 818

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =