کد خبر 819
۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۷

بیانیه فولاد مبارکه درباره گزارش تحقیق و تفحص

بیانیه فولاد مبارکه درباره گزارش تحقیق و تفحص

به دنبال قرائت گزارش تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه در مجلس، شرکت فولاد مبارکه بیانه‌ای صادر کرده و در آن بر آمادگی خود برای همکاری‌های لازم در این مورد تأکید کرده است.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، در پی تخلفات صورت گرفته در شرکت فولاد مبارکه اصفهان در دولت قبل برخی از نمایندگان مجلس در اواخر دولت دوازدهم خواهان تحقیق و تفحص از شرکت مذکور شدند. به دنبال آن، تحقیقات و بررسی‌های لازم انجام شد و در نهایت در نشست علنی دیروز (سه‌شنبه ۲۵ مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی گزارش نهایی کمیسیون صنایع و معادن در مورد تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت فولاد مبارکه اصفهان مورد بررسی قرار گرفت و نمایندگان با ۱۶۸ رأی موافق، ۱۳ رأی مخالف و چهار رأی ممتنع از مجموع ۲۱۲ آرای ماخوذه با ارجاع گزارش تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه اصفهان به قوه قضائیه موافقت کردند.

به دنبال این اقدام مجلس شرکت فولاد مبارکه بیانه‌ای صادر کرده و در آن بر آمادگی خود برای همکاری‌های لازم در این مورد تأکید کرده است.

 این شرکت بیانیه‌ای صادر کرد که متن آن به شرح زیر است:

باسمه تعالی

ان الحسین مصباح الهدی و سفینة النجاة

حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش با نثار جان خویش چراغ هدایتی جاودانه در طول تاریخ روشن نمودند. پیام نهضت جاودانه عاشورا ضرورت بصیرت، حق طلبی و مبارزه با فساد و گمراهی است.

با روی کار آمدن مجلس انقلابی و دولت مردمی، چراغ امید در دل مردم حق طلب ایران فروزان‌تر شد. نمایندگان برآمده از تفکر انقلابی مردم از بدو شروع به کار مجلس یازدهم اهتمام ویژه به پیگیری انتظارات عدالت‌طلبانه و فسادستیز رهبری معظم انقلاب و ملت عزیز داشته‌اند.

طرح تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه یکی از اولین اقدامات این نهاد در حوزه نظارتی بود که با رای بالا مورد تایید قرار گرفت و در ماه‌های پایانی دولت سابق به انجام رسید.

امروز که پس از ماه‌ها تلاش، گزارش پایانی این فرایند در صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرائت گردیده و با رای نمایندگان محترم به دستگاه قضایی ارجاع گردید، ضمن اعلام سپاس از دقت نظر نمایندگان محترم به اهمیت نقش این شرکت در اقتصاد ملی و ضرورت دور کردن هرگونه زنگار ناشی از اشتباه و تخلف، آمادگی و همکاری لازم خود را در راستای رفع ابهامات و برخورد قاطع با متخلفان اعلام می‌نماییم.

امید است با انجام اقدامات مناسب و بهره‌مندی از تجربه ارزشمند تحقیق و تفحص، این شرکت بزرگ که مولود نظام مقدس جمهوری اسلامی و موثر در مسیر اقتصاد مقاومتی و مملو از کارکنان شریف و تلاشگر است، همچنان با قوت و صلابت به پیش برود.

پایان پیام/ ف

کد خبر 819

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =