کد خبر 8219
۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۸

کیفرخواست متهمان معدن طزره صادر شد

کیفرخواست متهمان معدن طزره صادر شد

رییس کل دادگستری استان سمنان با اشاره به پرونده مهم رسیدگی شده در دادسرای عمومی و انقلاب دامغان در خصوص حادثه معدن زرمجاه طزره، از صدور قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست برای متهمان خبر داد.

به گزارش آهن نیوز؛ محمد جعفر عبدالهی گفت: در پی وقوع حادثه جان باختن ۶ نفر در معدن رزمجاه طزره دامغان و با توجه به شکایت اولیای دم، گزارش مرجع انتظامی، گواهی صادره از مرکز پزشکی قانونی و نظرات اولیه و تکمیلی هیات‌های سه و پنج نفره بازرسان و کارشناسان حوادث ناشی از کار و کمیته حقیقت یاب، وفق مواد قوانین مجازات اسلامی و آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲ قرار جلب به دادرسی سه نفر از مسئولان این معدن صادر شد.

رییس کل دادگستری استان سمنان تصریح کرد: شرایط ناایمن محیط کار، کافی نبودن تجهیزات ایمنی و حفاظت کارگران، عدم پایش کافی و موثر ریسک محیط کار، عدم بکارگیری و حضور مداوم نیروی متخصص در تونل محل وقوع حادثه، از جمله مواردی بوده که باید از سوی شرکت معادن زغال سنگ البرز شرقی تأمین می‌شده که با وقوع این حادثه، از سوی دادسرای عمومی و انقلاب دامغان تحت پیگیری قضایی قرار گرفته و در نهایت قرار جلب به دادرسی قطعی برای متهمان صادر شده است.

وی با اشاره به اتهام متهمان در کیفرخواست صادره گفت: ارتکاب بزه تسبیب در قتل غیر عمدی تعداد ۶ نفر از کارگران معدن ناشی از بی‌احتیاطی و بی‌مبالاتی در پرونده محرز شده است و هریک از متهمان به میزان تقصیر ناشی از عدم نظارت مفید و مستمر، عدم نظارت در حین و عدم نظارت و پایش گاز در محل کار کارگران مجرم شناخته شده‌اند.

وی ادامه داد: در کیفرخواست برای ارتکاب اعمال مجرمانه متهمان از محاکم کیفری ۲ دامغان درخواست شده است مجازات‌های عبرت‌آموز، بازدارنده و البته تکمیلی را تعیین کنند.

انتهای پیام/

کد خبر 8219

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =