کد خبر 8658
۱۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۱

ایران با همکاری عمان خودروهای برقی تولید می‌کند؟

ایران با همکاری عمان خودروهای برقی تولید می‌کند؟

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده است:می‌توانیم به صورت گسترده در زمینه ساخت اتومبیل‌های برقی با عمان همکاری کنیم و با تولید این محصول آن را به منطقه نیز صادر کنیم.

به گزارش آهن نیوز، عباس علی‌آبادی امروز در بیستمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان با بیان اینکه ما آمادگی داریم در عمان سرمایه‌گذاری کنیم، گفت: ما آماده هستیم تا در بخش انرژی همکاری مشترک داشته باشیم و در عمان نیروگاه بسازیم. 

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: همچنین می‌توانیم در عمان زمینه احداث نیروگاه در سایر کشورها از جمله افریقا را فراهم سازیم زیرا ما و شما توان فنی و مالی داریم و با استفاده از این توانمندی می‌توانیم کارهای بزرگی را انجام دهیم. 

وی بیان داشت: پیشنهاد مشخص من این است که حول چند پروژه مهم با یکدیگر کار کنیم. لذا ما آمادگی داریم در عمان یک شهرک صنعتی بزرگ تأسیس کنیم. 

علی‌آبادی اظهار داشت: ما می‌توانیم سرمایه‌گذاران عمانی را برای سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در حوزه‌های مختلفی مانند معادن، انرژی، پزشکی و ... بپذیریم. 

وی افزود: ما در ایران در زمینه حمل‌ونقل و برقی‌سازی حمل‌ونقل از امکانات خوبی برخوردار هستیم و مطلع هستم که در این زمینه در عمان نیز اقدامات خوبی انجام شده است. لذا می‌توانیم به صورت گسترده در زمینه ساخت اتومبیل‌های برقی با یکدیگر همکاری کنیم و با تولید این محصول آن را به منطقه نیز صادر کنیم.

به گزارش فارس، بیستمین اجلاس کمیسیون‌های مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان با حضور عباس علی‌آبادی وزیر صمت، و قیس‌ بن محمد الیوسف وزیر تجارت، صنعت و توسعه سرمایه‌گذاری عمان عصر امروز در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار شد.

در حاشیه این اجلاس توافق‌نامه حمایت از سرمایه‌گذاری‌های مشترک بین وزارت صمت ایران و وزارت اقتصاد عمان امضا شد. همچنین یادداشت تفاهم همکاری در زمینه‌های فناوری و تکنولوژی بین وزارت صمت ایران و اتاق بازرگانی عمان امضا شد.

انتهای پیام/

کد خبر 8658

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =