کد خبر 8747
۲۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۴

افزایش یوان، فولادسازی در چین را رونق بخشیده است

افزایش یوان، فولادسازی در چین را رونق بخشیده است

داده‌ها نشان داد که واردات سنگ آهن چین در ماه نوامبر ۳.۴ درصد نسبت به اکتبر افزایش یافته است زیرا حاشیه‌های کارخانه فولاد بهبود یافته و افزایش یوان باعث خرید عنصر اصلی فولادسازی شده است.

به گزارش آهن نیوز؛ داده‌های گمرک این کشور نشان می‌دهد که بزرگترین مصرف‌کننده سنگ آهن جهان در ماه گذشته ۱۰۲.۷ میلیون تن از ماده اصلی فولادسازی را وارد کرده است که از ۹۹.۴ میلیون تن در اکتبر افزایش یافته است.

واردات نوامبر برای چهارمین ماه متوالی در سطح بالایی باقی ماند و برای پنجمین بار در سال جاری به بالای ۱۰۰ میلیون تن رسید.

داده‌های گمرک نشان می‌دهد که صادرات محصولات فولادی چین در نوامبر ۴۳.۳ درصد نسبت به سال قبل به ۸.۰۱ میلیون تن و ۰.۹ درصد بیشتر از ۷.۹۴ میلیون تن صادرات به خارج از کشور در اکتبر افزایش یافته است.

مجموع صادرات فولاد از بزرگترین تولیدکننده فولاد جهان از ژانویه تا نوامبر ۸۲.۷ میلیون تن بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۵.۶ درصد افزایش داشت و کل صادرات سال ۲۰۲۳ به بالاترین میزان از سال ۲۰۱۶ رسید.

طبق گزارش رویترز، چین در ماه گذشته ۶۱۴ هزار تن محصولات فولادی وارد کرد که در مقایسه با ۷۵۰ هزار تن در نوامبر ۲۰۲۲ کاهش داشت که در مجموع در دوره ژانویه تا نوامبر به ۷ میلیون تن رسید که ۲۹.۲ درصد نسبت به سال قبل کاهش داشت.

انتهای پیام/

کد خبر 8747

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =