کد خبر 8781
۲۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۲

تفاهم نامه همکاری شرکت های خدمات عمومی فولاد و فولاد تجارت دالاهو امضا شد

تفاهم نامه همکاری شرکت های خدمات عمومی فولاد و فولاد تجارت دالاهو امضا شد

طی مراسمی با حضور معاون اقتصادی و برنامه ریزی صندوق بازنشستگی فولاد، تفاهم نامه همکاری فیمابین شرکت های خدمات عمومی فولاد و فولاد تجارت دالاهو امضا شد.

به گزارش آهن نیوز؛ فروش بخشی از محصولات شرکت های تابعه شرکت دالاهو توسط شرکت خدمات عمومی فولاد از جمله مهم ترین مفاد این تفاهم نامه است.

پیمان نوشادی معاون اقتصادی و برنامه ریزی صندوق بازنشستگی فولاد در سخنانی در مراسم امضای تفاهم نامه با اشاره به سابقه شرکت خدمات عمومی فولاد در امور بازرگانی فولاد گفت: فعالیت های این شرکت در چند سال گذشته به دلایلی از جمله پرونده های حقوقی و عدم برنامه ریزی لازم دچار رکود شد اما در چند ماه گذشته شرکت متحول شده است.

وی افزود: فعالیت های بازرگانی بر مبنای فروش درون گروهی شرکت های زیرمجموعه وزارت کار مورد تاکید وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده است و ما در صندوق فولاد نیز بر مبنای این تفاهم نامه به دنبال آن هستیم تا ۲۰ درصد از فروش محصولات شرکت های تابعه دالاهو یعنی سنگ آهن مرکزی، زغالسنگ کرمان و معادن اسفندقه توسط شرکت خدمات عمومی فولاد انجام شود.

وی با ابراز امیدواری نسبت به آماده شدن قرارداد اجرایی این تفاهم نامه در آینده نزدیک گفت: انشاالله خیر و برکت اجرای تفاهم نامه برای بازنشستگان معزز صندوق خواهد بود.

حسین وجودی یزدی مدیرعامل شرکت خدمات عمومی فولاد نیز ضمن تشریح عملکرد این شرکت گفت: شرکت خدمات عمومی فولاد سنتر شرکت فولاد مبارکه است و هرچند در سالهای گذشته فعالیت های بازرگانی آن دچار رکود شده بود اما با امضای این تفاهم نامه با توجه به تاکیدات وزیر کار و مدیرعامل صندوق فولاد مبنی بر همکاری میان شرکت های هم گروه در صندوق و وزارتخانه عزم جدی داریم برای توسعه فعالیت های بازرگانی شرکت گام های اساسی برداریم.

مطالبات شرکت خدمات عمومی درباره پرونده گروه امیرمنصور آریا

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: شرکت خدمات عمومی فولاد درگیر پرونده های حقوقی متعددی است که مهمترین آن پرونده مربوط به گروه امیر منصور آریا در ارتباط با گروه ملی فولاد ایران است که ارزش روز این پرونده ۵ هزار میلیارد تومان می باشد  و برای ۱/۵ همت آن اجرایی نیز صادر شده اما اراده ای در گذشته برای پیگیری آن نبوده است. و با توجه به اینگه گروه ملی فولاد هم اکنون در اختیار بانک ملی است رایزنی های خود را برای این بانک برای احقاق حقوق شرکت آغاز کرده ایم و بحمدالله روند به نتیجه رسیدن پرونده های حقوقی شرکت آغاز شده است.

چاره جویی برای واردات ۸۰۰ میلیون دلار زغالسنگ

حسین سلاسل مدیرعامل شرکت دالاهو نیز گفت: چون شرکت های سنگ آهن مرکزی، زغالسنگ کرمان و معادن اسفندقه زیرمجموعه شرکت دالاهو به عنوان هلدینگ صندوق فولاد هستند خلا یک شرکت برای انجام امور بازرگانی برای این شرکت ها حس می شد که بحمداالله با توجه به ظرفیت شرکت خدمات عمومی فولاد امیدواریم با امضای این تفاهم نامه شاهد تحول در این خصوص باشیم.

وی با اشاره به واردات سالانه ۸۰۰ میلیون دلار زغالسنگ از خارج از کشور گفت: چنانچه از ظرفیت های شرکت های داخلی زغالسنگ نظیر زغالسنگ کرمان استفاده شود نیازی به واردات زغالسنگ نخواهد بود.

انتهای پیام/

کد خبر 8781

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =