کد خبر 883
۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۱

تولید کنسانتره فولاد سنگان به ۱۷ هزار و 700 تن رسید

تولید کنسانتره فولاد سنگان به ۱۷ هزار و 700 تن رسید

معاون بهره‌بـرداری فولاد سنگان از دست‌یابی به رکورد تولیـد ماهانه کنـسانتره در کارخـانه کنسانتره‌سازی این واحد صنعتی در مردادماه خبرداد و تصریح کرد: این رکورد در شرایطی به دست آمد که اکثر صنایع کشور ازجمله فولاد سنگان با محدودیت شدید مصرف انرژی مواجه بوده‌اند.

به گزارش آهن‌نیوز، سید علی شمسی‌نیا با اشاره به مشکلات و چالش‌های پیش روی صنعت فولاد کشور اظهار داشت: بزرگ‌ترین مانع و مشکل برای تولید در این شرکت، قطع برق و گاز در مقاطع مختلف سال است.

وی با بیان اینکه این محدودیت‌ها باعث از دست رفتن زمان زیادی در تولید می‌شود، تصریح کرد: عدم نفع ناشی از عدم تولید برای صنعت کشور در سال گذشته به 6 میلیارد دلار رسید.

وی اظهار امیدواری کرد با ورود شرکت‌های صنعتی در حوزه ساخت نیروگاه برق و تولید حدود 12 هزار مگاوات در سال‌های آینده و نیز برنامه‌ریزی‌های دقیق و فنی برای مدیریت کمبود و قطعی گاز در زمستان، بتوان روند روبه‌رشد تولید در کارخانه‌هایی نظیر فولاد سنگان را افزایش داد تا به این ترتیب با افزایش میزان تولید و بهره‌وری شاهد رشد صنعت و اقتصاد کشور باشیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد سنگان، مدیر کارخانه کنسانتره‌سازی سنگان نیز در همین زمینه اظهار کرد: در تابستان امسال علی‌رغم قطعی برق و تعطیلی کارخانه در مقاطع مختلف، این شرکت توانسته به سطح قابل قبولی از تولید برسد؛ به‌طوری‌که در طول این مدت با وجود آنکه در 60 درصد زمان از 5 ماه نخست سال با قطعی برق مواجه بود توانستیم 80 درصد برنامه تولید را محقق کنیم.

محمد گلی‌پور با بیان اینکه در مردادماه 33 درصد بیش از برنامه پیش‌بینی‌شده ماهانه تولید شده است، ادامه داد: با وجود قطعی برق و از مدار خارج شدن کارخانه در بسیاری از روزها، رکوردهای روزانه در کارخانه کنسانتره‌سازی به ثبت می‌رسد تا جایی که در مرداد به رکورد تولید 17 هزار و 700 تن رسیدیم که بیشترین میزان تولید روزانه از زمان تأسیس است و این امر تا حدی کاهش تولید در روزهای قطعی برق را جبران می‌کند، هرچند این مسئله نمی‌تواند عدم تولید در روزهای تعطیلی را کاملا جبران نماید.

وی با اشاره به چالش‌های قطعی برق گفت: با برنامه‌ریزی و حمایت‌هایی که از سوی شرکت صورت گرفته است، هدف‌گذاری تولید 3.5 میلیون تن تا پایان سال برنامه‌ریزی شده است و با توکل به خدا و همت همکاران پرتلاش این مهم طبق برنامه محقق می‌گردد.

گفتنی است شرکت فولاد سنگان خراسان، بزرگ‌ترین شرکت صنعتی در شمال شرق کشور به شمار می‌آید و به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان گندله سنگ‌آهن کشور مشغول به فعالیت است.

کارخانه گندله‌سازی شرکت فولاد سنگان در حال حاضر دارای ظرفیت تولید 5 میلیون تن است، اما در طرح توسعه این شرکت ظرفیت تولید گندله به 7.5 میلیون تن خواهد رسید. در حال حاضر فولاد سنگان حدود 10 درصد از گندله کشور را تولید می‌کند، اما یکی از پتانسیل‌های مهم این شرکت افتتاح کارخانه کنسانتره‌سازی بود که بخش مهمی از مواد اولیه موردنیاز تولید گندله شرکت را تأمین می‌نماید.

انتهای پیام/

کد خبر 883

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =