کد خبر 9235
۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۳

قالیباف: از فراریان مالیاتی کسب‌وکارهای خرد جریمه گرفته نشود

قالیباف: از فراریان مالیاتی کسب‌وکارهای خرد جریمه گرفته نشود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: از کسانی که رقم‌های درشتی فرار مالیاتی داشتند باید جریمه گرفته شود و می‌توان کسب‌وکارهای خرد را جریمه نکرد.

به گزارش آهن‌نیوز؛ محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بند «چ» تبصره ۶ لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ مربوط به اخذ مالیات بر ارزش افزوده از فراریان مالیاتی گفت: این ماده می‌گوید که باید تکلیف کسانی مشخص شود که از سال ۱۳۸۷ یعنی از زمان تصویب قانون مالیات بر ارزش افزوده تاکنون مالیات پرداخت نکرده‌اند.

وی اضافه کرد: توجه مجلس شورای اسلامی به این نکته است که نباید به این افراد فشار وارد شود لذا قید شده که براساس تبصره یک ماده ۲۱۶ قانون مالیات بر ارزش افزوده مجموع جریمه‌های این افراد از ۵۰ درصد اصل مالیات بیشتر نشود.

رئیس مجلس شورای سلامی بیان کرد: اکنون ابهام بر این است که در پرداخت جریمه بین کسی که مثلا ۴۰۰ میلیارد تومان بدهی مالیاتی دارد با کسی که یک میلیارد تومان بدهی دارد، وجود دارد. پس باید سقفی در تعیین جریمه لحاظ شود در عین این‌که فشاری به افراد وارد نشود.

قالیباف ادامه داد: بخش عمده‌ای از این افراد کسانی هستند که کسب‌وکارهای خرد دارند و شاید لازم نباشد که همان ۵۰ درصد جریمه را از آنها بگیریم با این نگاه برای افراد ضعیف‌تر سقف گذاشته شده و حتی می‌توان از آنها جریمه نگرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: باید از کسانی که فرار مالیاتی با رقم‌های درشت دارند، جریمه گرفت و حتی می‌توان اصلا کسب‌وکارهای خرد با رقم‌های جزء را جریمه نکرد.

به گزارش ایسنا، در نهایت این بند برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع شد.

انتهای پیام/

کد خبر 9235

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =