کد خبر 938
۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۴

تحریم، فولاد روس را راهی چین کرد

تحریم، فولاد روس را راهی چین کرد

در ماه آوریل، شرکت «ام ام ک» برنامه‌های خود را برای افزایش همکاری با بازارهای آسیای مرکزی و جنوب شرقی اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، یکی از اقدامات تنبیهی در واکنش به تهاجم روسیه به اوکراین در ماه فوریه بوده است، به این امید که تحریم‌های فولادی فشار اقتصادی بیشتری را متوجه روسیه کند. ظاهرا ویکتور راشنیکوف، مدیربت شرکت فولادسازی «ام ام ک» روسیه از سوی استرالیا، کانادا، اتحادیه اروپا، سوئیس و بریتانیا نیز تحریم شده است.

در ادامه گزارش امده است که: نمی‌توان از این واقعیت فرار کرد که «ام ام ک» یکی از بزرگترین تاسیسات فولادسازی جهان را داراست و یکی دیگر از مالیات‌دهندگان اصلی روسیه است که به پر نگه داشتن خزانه دولت روسیه کمک می‌کند. از زمان اعلام این تحریم در دوم آگوست، طرفین تا ۱ سپتامبر فرصت دارند هرگونه تراکنش جاری با این شرکت روس یا شرکت‌های تابعه آن را خاتمه دهند. این شامل هر دارایی است که شرکت روسی ۵۰ درصد یا بیشتر در آن سهام دارد، چه به طور مستقیم یا غیرمستقیم.

«ام ام ک» تقریباً ۱۴ میلیون تن فولاد خام در سال گذشته تولید کرد که نشان‌دهنده افزایش ۱۷ درصدی نسبت به سال قبل است. از طرفی در مقابل، این شرکت تحریم فوق را غیرمعقول خوانده و اظهار داشته که اثر معکوس خواهد داشت. این شرکت در حال بررسی تصمیم مقامات آمریکایی، ارزیابی تأثیر بالقوه آن و امکان به چالش کشیدن تحریم‌های اعمال شده با تمام ابزارهای موجود است. در کل با توجه به بُعد مسافتی موجودی حجم زیادی از محصولات این شرکت وارد آمریکا نمی‌شده است.

در ماه آوریل، شرکت «ام ام ک» برنامه‌های خود را برای افزایش همکاری با بازارهای آسیای مرکزی و جنوب شرقی اعلام کرد. با توجه به اتصال خط ریلی با چین، بازار چین برای این کارخانه روس جذاب است و از طرفی خطر تحریم آن هم عملاً وجود ندارد.

انتهای پیام/

کد خبر 938

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =