کد خبر 9466
۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۴

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس: نوسازی ماشین‌آلات معدنی نیاز به حمایت دولت دارد

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس: نوسازی ماشین‌آلات معدنی نیاز به حمایت دولت دارد

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس: واردات ماشین آلات معدنی و همچنین بکارگیری تکنولوژی فرآوری برای کارخانه‌های ذوب آهن و همچنین فرآوری مواد معدنی در چرخه فولاد نیاز به حمایت بیشتر دولت و مجلس دارد.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، فرهاد طهماسبی، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در رابطه با حمایت مجلس و دولت از صنایع حاضر در بازار سرمایه و همچنین صنایع بنیادی کشور گفت: ترمیم و نوسازی صنایع و معادن در بخش ماشین آلات فرآوری مواد معدنی و همچنین تکنولوژی روز معادن، نیازمند اقدامات بیشتری از سوی دولت است.

نوسازی ماشین‌آلات فرآوری مواد معدنی

وی با تاکید بر این که در لایحه بودجه ۱۴۰۳ توجه به بحث هزینه‌های تولید مواد معدنی از موضوع‌های مهم و اساسی است، افزود: با نوسازی ماشین آلات فرآوری مواد معدنی و استفاده از تکنولوژی روز شاهد کاهش هزینه‌های فرآوری و افزایش قدرت رقابت در بازارهای جهانی خواهیم بود.

طهماسبی عنوان کرد: واردات ماشین آلات معدنی و همچنین بکارگیری تکنولوژی فرآوری برای کارخانه‌های ذوب آهن و همچنین فرآوری مواد معدنی در چرخه فولاد نیاز به حمایت بیشتر دولت و مجلس دارد تا تولیدکنندگان بتوانند محصولات را با قیمت تمام شده کمتری فرآوری کنند و هزینه‌های تمام شده در بخش پتروشیمی و فولاد کاهش یابد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه،نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان‌ کرد: حمایت از معادن کشور برای نوسازی و بهسازی و ایجاد بسترهای فرآوری مواد معدنی در رشد تولید کشور تأثیرگذار است و به رقابت آنها در چرخه فرآوری کمک خواهد کرد.

منبع: صدای بورس 

انتهای خبر/ ف

کد خبر 9466

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =