کد خبر 9478
۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۹

تکلیف ماشین‌سازی تبریز و فولاد میانه چه می‌شود؟

تکلیف ماشین‌سازی تبریز و فولاد میانه چه می‌شود؟

استاندار آذربایجان شرقی اعلام کرد: کارخانه ماشین سازی تبریز در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی باید واگذار شود، اما اکنون شرایط لازم و کافی را ندارد.

به گزارش آهن‌نیوز؛ مالک رحمتی در نشست بررسی مشکلات اقتصادی آذربایجان شرقی افزود: با توجه به اینکه این کارخانه هنوز برای واگذاری آماده نیست، باید با اتخاد راهکار هایی این موضوع را تسهیل کنیم.

وی بهترین راهکار برای آماده سازی کارخانه ماشین سازی تبریز برای واگذاری را ادغام با ریخته گری دانست و اظهار کرد: می توان با این اقدام ضمن پرداخت بدهی های مالیاتی و تأمین اجتماعی، کارخانه را برای واگذاری ساماندهی کرد.

بیشتر بخوانید

قطعی گاز مجتمع فولاد میانه به دو هفته رسید

رحمتی با بیان اینکه ماشین سازی مشمول خصوصی سازی است و باید آنرا اجرا کرد، ادامه داد: با ادغام این ۲ کارخانه دارایی های غیرمنقول و راکد را می توان وارد مولدسازی کرد تا بدون مشکل واگذار شود.

وی همچنین به وضعیت حقوقی فولاد میانه برای واگذاری اشاره و اضافه کرد: متاسفانه این واحد هنوز به صورت مجتمع اداره می شود و ساختار شرکتی ندارد.

رحمتی ادامه داد: بر همین اساس باید پیش از واگذاری این واحد صنعتی مقدمات ساماندهی آن فراهم شود.

وی خواستار تخصیص ۵۰ درصد منابع مالی بانک های خصوصی در استان به واحدهای تولیدی و صنعتی شد و گفت: سهم این بانک ها در اقتصاد و آذرباییجان شرقی تنها ۱۰ درصد است.

رحمتی همچنین تعیین تکلیف نهایی شرکت مس آذربایجان و نشست مشترک با استاندار کرمان را خواستار شد و ادامه داد: مردم استان از دولت در این خصوص مطالبه جدی دارند.

منبع: جام جم آنلاین

انتهای پیام/

کد خبر 9478

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =