کد خبر 9497
۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۶

پیمانکار به تعهداتش عمل نکرد؛ کارگران «فولاد قزوین» و «آرمان شفق» متضرر شدند!

پیمانکار به تعهداتش عمل نکرد؛ کارگران «فولاد قزوین» و «آرمان شفق» متضرر شدند!

برخی کارگران دو کارخانه «فولاد قزوین» و «آرمان شفق» که مشمول مقررات مشاغل سخت و زیان‌آور می‌شوند به دلیل پرداخت نشدن ۴ درصد هزینه سختی کارشان از سوی برخی پیمانکاران پیشین، در زمان بازنشستگی دچار مشکل شده و نمی‌توانند از مزایای بازنشستگی پیش از موعد استفاده کنند.

به گزارش آهن‌نیوز به نقل از ایلنا؛ شماری از کارگران دو کارخانه فولاد قزوین و آرمان شفق در تماس با خبرنگار ایلنا، گفتند: دو کارخانه فولاد قزوین و آرمان شفق که تحت مسئولیت یک کارفرمای واحد مدیریت می‌شوند، یک سال بعد از اعلام ورشکستگی مالک اصلی کارخانه (سال ۹۶) از سوی اداره تصفیه و امور ورشکستگی «دادگستری» شهرستان تاکستان به چند شرکت سرمایه‌گذار اجاره داده شدند که آخرین آنها تقریبا از سال ۱۴۰۰ فعالیت خود را در این واحد آغاز کرده است.

یکی از کارگران بیان اینکه باتوجه به ماهیت فعالیت شرکت‌های فولاد قزوین و آرمان شفق و شرایط آلودگی محیط کار، تمامی کارگران فنی این دو واحد و خطوط تولید مشمول قانون «سختی کار» قرار می‌گیرند. افزود: متاسفانه پیمانکارانی که قبل از سال ۱۴۰۰ تحت نظارت اداره ورشکستگی با اتمام کار خود، جایشان را به پیمانکار دیگری داده‌اند، به تعهد خود درخصوص پرداخت ۴ درصد حق بیمه اضافی کارگران عمل نکرده‌اند.

بیشتر بخوانید

کارگران فولاد قزوین و آرمان شفق در انتظار دریافت معوقات

این کارگر تاکید کرد: مسئولان اداره تصفیه و امور ورشکستگی باید قبل از خروج پیمانکار پیگیر پرداخت طلب کارگران باشند و با او تسویه حساب کنند چراکه اگر پیمانکار بدون پرداخت مطالبات از مجموعه خارج شود، دست کارگران برای وصول مطالباتشان خالی می‌ماند.

به ادعای این منبع کارگری؛ وضعیت به وجود آمده درحالی‌ست که کارگران این دو کارخانه که به مرور مشمول بازنشستگی با مشاغل سخت و زیان‌آور می‌شوند امکان بازنشسته شدن پیش از موعد برایشان وجود ندارند با این حال چون دست کارگران برای وصول طلبشان به جایی بند نیست از امور ورشکستگی قوه قضائیه تاکستان درخواست کرده‌اند پیگیر مطالباتشان باشد در غیر اینصورت کارگران دچار خسارت خواهند شد.

انتهای پیام/

کد خبر 9497

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =