کد خبر 10201
۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۲

شروع نوسانی قیمت میلگرد در اولین روز کاری ۱۴۰۳

شروع نوسانی قیمت میلگرد در اولین روز کاری ۱۴۰۳

با تاثیر افزایش چشمگیر قیمت دلار، با اینکه روز اول کاری به نظر می‌رسید نرخ اکثر مقاطع فولادی با ثبات همراه باشد اما برخی کارخانه‌ها با افزایش قیمت اعلام نرخ کردند. 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آهن‌نیوز، امروز ۵ فروردین شروعِ اولین روز کاری در سال ۱۴۰۳ برای اکثر بازارهای کالایی از بازار بورس گرفته تا بازار رسمی طلا و ارز. اما طبق اطلاعیه بورس کالا، این بازار از فردا شروع به کار خواهد کرد.

بازار آهن و فولاد آزاد نیز از امروز به صورت رسمی شروع به کار کرده و اعلام نرخ از سمت برخی مبادی فروش از صبح امروز برای مقاطع فولادی آغاز شده است. 

نرخ دلار در بازار آزاد با افزایش حدود هزار و ۳۰۰ تومانی نسبت به نرخ روزهای آخر اسفند ۱۴۰۲، در حال حاضر با قیمت ۶۱ هزار و ۸۵۰ تومان در حال معامله است. 

در وضعیتی که نرخ دلار رسمی ۴۰ هزار و ۵۰۰ تومان است که مصارف خاص دارد اما دلار غیررسمی که بخش عمده هزینه‌های مردم را شامل می‌شود، با قیمت ۶۰ هزار و ۶۰۰ تومان در حال معامله است. این اختلاف ۵۲ درصدی دستخوش سهل‌الوصلی برای مفسدین اقتصادی است. 

همچنین در نخستین روز شروع بازار بورس در سال ۱۴۰۳، شاهد ورود پول حقیقی بود و حجم معاملات خوبی را با توجه به وضعیت نیمه‌تعطیل هفته دوم فروردین‌ماه، تجربه کرد. بدین ترتیب شاخص کل بورس تهران امروز توانست با رشد ۱.۸۸ درصدی، ۴۱ هزار و ۲۶۷ واحد بالا رود و در ارتفاع دو میلیون و ۲۳۶ هزار و ۳۶۰ واحد قرار گیرد.

شاخص فلزات اساسی نیز با رشد ۲/۵ درصدی در پله یک میلیون و ۸۱۸ هزار و ۷۴۸ واحدی قرار گرفت.

در این میان با تاثیر از افزایش چشمگیر قیمت دلار، با اینکه روز اول کاری به نظر می‌رسید نرخ اکثر مقاطع فولادی با ثبات همراه باشد اما برخی کارخانه‌ها با افزایش قیمت اعلام نرخ کردند. 

به عنوان نمونه در بخش میلگرد با وجودی که در ابتدای روز برخی مبادی فروش قیمت از جمله سیرجان حدید و فولاد اطلس بدون تغییر اعلام کردند اما برخی شرکت‌ها ابا افزایش قیمت همراه بودند. 

همچنین اعلام نرخ برای انواع سایزهای میلگرد امروز با نوسان زیادی همراه بود، طوری که اکثر سایزها از طرف مبادی فروش اعلام قیمت نشد. 

سایز کارخانه قیمت (تومان) نوسان
میلگر ۱۰ آریان فولاد بویین زهرا ۲۸.۶۰۰ ۳۰۰تومان- افزایش
میلگرد ۱۰ ظفر بناب ۲۸.۴۰۰ ۵۰ تومان -افزایش
میلگرد ۱۰ فولاد آسیا ۲۸.۲۰۰ ۲۰۰ تومان- افزایش
میلگرد ۱۰ سیرجان حدید جنوب  ۲۸.۸۰۰ بدون تغییر
میلگرد ۱۰ فولاد خراسان اعلام نشد دارای نوسان
میلگرد ۱۰ عتیق آذر سهند  ۲۸.۰۵۰ دارای نوسان
میلگرد ۱۰ ذوب آهن نورد کرمان اعلام نشد دارای نوسان
میلگرد ۱۰ پردیس آذربایجان ۲۸.۵۵۰ دارای نوسان
میلگرد ۱۲ ذوب آهن اصفهان ۳۰.۲۰۰ بدون تغییر

انتهای خبر/ ف

کد خبر 10201

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =