کد خبر 139
۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۱

آغاز عملیات تخریب باقی‌مانده سازه "متروپل"

آغاز عملیات تخریب باقی‌مانده سازه "متروپل"

"محمدمهدی رحیمی" مدیر پروژه متروپل در قرارگاه خاتم‌الانبیاء گفت که در مرحله نخست این تخریب، نمای ساختمان و آهن‌آلات و قطعات الحاقی که امکان جداسازی بدون خطر را دارد، با رعایت دقت و ایمنی جدا می‌شود.

به گزارش آهن نیوز، "احسان عباسپور"، فرماندار ویژه آبادان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: پس از تصمیم‌گیری‌های کارشناسی، تقسیم کار و استقرار تجهیزات لازم مانند جرثقیل ۲۵۰ تنی در خیابان امیرکبیر این شهرستان عملیات تخریب بقایای سازه متروپل آغاز شد.

وی افزود: پیمانکار این عملیات قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا است و مقرر شده تخریب این ساختمان به صورت طبقه‌ای باشد و از بالای ساختمان این عملیات انجام شود.

فرماندار ویژه آبادان گفت: این فرآیند با دقت و سرعت کافی صورت می‌گیرد و تلاش‌ها بر این است که خسارتی به محیط اطراف ساختمان وارد نشود.

آغاز تخریب با برداشتن نمای سازه

"محمدمهدی رحیمی" مدیر پروژه متروپل در قرارگاه خاتم‌الانبیاء نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: تخریب ساختمان متروپل از امروز با برداشتن نمای سازه آغاز شده است.  

وی افزود: در مرحله نخست این تخریب، نمای ساختمان و آهن‌آلات و قطعات الحاقی که امکان جداسازی بدون خطر را دارد، با رعایت دقت و ایمنی جدا می‌شود.

رحیمی نشان کرد: ساختمان همچنان تحویل سازمان منطقه آزاد است و به محض تخلیه وسایل و اجناس داخل سازه، وارد مرحله جدید تخریب می‌شود.

مدیر پروژه متروپل در قرارگاه خاتم الانبیاء گفت: جرثقیلی ۳۰۰ تنی از جمله تجهیزات مورد نیاز عملیات تخریب است که بارگیری و به سوی ساختمان متروپل آبادان در حرکت است و احتمالاً فردا (پنجشنبه) در محل مستقر می‌شود. 

در دومین روز از خرداد ماه برج متروپل آبادان فروریخت و ۴۳ تن در این حادثه جان باختند و ۳۷ نفر دیگر مصدوم شدند.

انتهای پیام/م

کد خبر 139

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =