کد خبر 1997
۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۵

مشارکت ۲۵۰ هزار نفر برای بیمه کردن سبد سهام/۴۰ هزار میلیارد دارایی بیمه شد

مشارکت ۲۵۰ هزار نفر برای بیمه کردن سبد سهام/۴۰ هزار میلیارد دارایی بیمه شد

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس با بیان اینکه امروز آخرین فرصت برای خرید برگه سهام‌یار برای بیمه کردن سبد سهام است، گفت: تاکنون ۲۵۰ هزار نفر سهام‌یار خریده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، امیر صبائی امروز در ارتباط زنده با شبکه خبر اعلام کرد: با تصویب سازمان بورس قرار شد برای حمایت از سهامداران خرد که ارزش سبد سهام آنها تا ۱۰۰ میلیون تومان است با خرید یک برگه از اوراق سهام‌یار به عنوان اوراق اختیار فروش تبعی نسبت به بیمه کردن اصل و سود سبد سهام خود به مدت یک سال اقدام کنند.

وی گفت: همه سرمایه‌گذاران حقیقی که ارزش سبد سهام آنها کمتر از صد میلیون تومان باشد، با خرید یک ورقه یک ریالی سهام‌یار به شرط آنکه از تاریخ ۴ آبان سال جاری تا ۴ آبان سال آینده اقدام به فروش سهام خود نکنند، اصل سرمایه آنها بعلاوه ۲۰ درصد سود معادل سود سپرده بانکی برای آنها تضمین می‌شود.

به گفته صبائی؛ اگر یک نفر با سبد ۱۰۰ میلیونی سهام این اوراق سهام‌یار خریده باشد و سال آینده ارزش سبد سهام او به ۹۰ میلیون تومان برسد، سال آینده ۳۰ میلیون تومان به عنوان اصل و سود سهام خود دریافت می‌کند.

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس اظهار داشت: تاکنون ۲۵۰ هزار نفر کد حقیقی برگه‌های سهام‌یار را خریده و نسبت به بیمه کردن سبد سهام خود اقدام کرده‌اند.

صبائی در مورد امکان تمدید اجرای این طرح گفت: چنانچه سازمان بورس صلاح بداند تا پایان جلسه معاملاتی امروز تصمیم‌گیری و از طریق بورس تهران اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

انتهای پیام/

کد خبر 1997

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =