کد خبر 275
۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۵

عرضه کم آهن اسفنجی خطر پیش روی فولاد سبز

عرضه کم آهن اسفنجی خطر پیش روی فولاد سبز

کمبود سنگ آهن با کیفیت بالا در بازار، مانع بزرگی برای فولادسازانی است که در تلاش برای کاهش انتشار آلاینده های کربنی هستند.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، به نقل از فولاد ایران، کمبود سنگ آهن با کیفیت بالا در بازار، مانع بزرگی برای فولادسازانی است که در تلاش برای کاهش انتشار آلاینده‌های کربنی هستند.
فناوری‌های مبتنی بر هیدروژن سبز از کربن کمتری برای تولید فولاد استفاده می‌کنند، اما این فرآیند به سنگ آهن خلوص بالاتری نسبت به کوره‌های بلند سنتی نیاز دارد. کمبود سنگ آهن خلوص بالای ۶۵ درصد همراه با کمبود پروژه‌های معدنی جدید و در حال توسعه، می‌تواند اهداف اقلیمی صنعت فولاد را مختل کند.
طبق گزارش آژانس بین‌المللی انرژی فولاد حدود ۷ درصد از انتشار دی‌اکسیدکربن در بخش انرژی را تشکیل می‌دهد. تقاضا برای پروژه‌های فولاد سبزتر در حال رشد است و خودروسازان از جمله صنایع پیشرو در این زمینه هستند.
یکی از روش‌های پاک برای تولید فولاد استفاده از آهن اسفنجی است که در آن سنگ آهن با هیدروژن و مونوکسید کربن احیا می‌شود. تحلیلگران معتقدند اگر صنعت فولاد دنیا تا سال ۲۰۵۰ از مسیر انتشار صفر کربن پیروی کند، تقاضا برای آهن اسفنجی ممکن است ده برابر افزایش یابد.
در حال حاضر، آهن اسفنجی کمتر از ۵ درصد از عرضه جهانی سنگ آهن را تشکیل می‌دهد. با توجه به زمان بر بودن پروژه‌های سنگ‌آهن، افزایش عرضه آهن اسفنجی برای پاسخگویی به افزایش تقاضا می‌تواند دشوار باشد.

پایان پیام/ 

کد خبر 275

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =