کد خبر 2834
۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۹

فولاد، لوازم خانگی را گران کرد

فولاد، لوازم خانگی را گران کرد

رئیس اتحادیه لوازم خانگی: افزایش قیمت کالای لوازم خانگی ناشی از رشد نرخ مواد اولیه به ویژه فولاد است که طی یک ماه اخیر ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش قیمت پیدا کرده است و منجر به افزایش 15 درصدی لوازم خانگی شده است.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، محمدحسین اسلامیان نائب رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: ما در حال حاضر در سطح عرض دو نوع کالا داریم؛ کالایی که غیرقانونی وارد کشور می‌شود و بیش از ۳۰ درصد افزایش قیمت داشته و دوم کالای ساخت ایران که فعلاً ۱۵ درصد افزایش قیمت پیدا کرده است.

اسلامیان در مورد قیمت لوازم خانگی جهیزیه اظهار کرد: یکی از مولفه‌های اصلی و تأثیرگذار بر قیمت لوازم خانگی، مواد اولیه است.

وی افزود: وقتی مواد اولیه با قیمت بالاتری در اختیار کارخانه داران قرار می‌گیرد باالتبع کالا هم با قیمت بالاتری تولید می‌شود و نوسان آن در بازار خیلی چشمگیر خواهد بود.

نائب رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: ما در حال حاضر در سطح عرضه دو نوع کالا داریم؛ نوع اول کالایی است که غیرقانونی وارد کشور می‌شود و مستقیماً با نرخ ارز مرتبط است و بیش از ۳۰ درصد هم افزایش قیمت داشتند و نوع دوم هم کالاهای ساخت ایران است که فعلاً ۱۵ درصد افزایش قیمت داشتند.

وی افزایش قیمت کالای لوازم خانگی را ناشی از رشد نرخ مواد اولیه به ویژه فولاد عنوان کرد و افزود: فولاد که مستقیماً با این صنعت در ارتباط است طی یک ماه اخیر ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش قیمت پیدا کرده است.

اسلامیان تصریح کرد: در حال حاضر یک جهیزیه معمولی کمتر از ۳۰۰ میلیون تومان نیست یخچال فریزر ایرانی مطلوب ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان، ماشین لباسشویی مطلوب ۱۵ میلیون تومان و قیمت ماشین ظرفشویی بین ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان است.

نائب رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: دولت هم از بابت نرخ ارز و هم از بابت مواد اولیه باید کمک کند و یک ثباتی را ایجاد کند تا تولیدکنندگان با اطمینان خاطر برای یک سال برنامه‌ریزی کنند و قیمت‌ها هم روند افزایشی طی نکنند.

پایان پیام/ ف

کد خبر 2834

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =