کد خبر 293
۱۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۷

رکوردشکنی فولاد مبارکه در تولید نورد گرم

رکوردشکنی فولاد مبارکه در تولید نورد گرم

فولاد مبارکه با تولید ٢٠ هزار و ۴۰۰ تن کلاف گرم در خط نورد گرم، رکوردِ قبلیِ تولیدِ روزانه کلاف گرم که به میزان ٢٠ هزار و ۳۳۵ تن در ۲۰ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ محقق شده بود را ارتقا داد.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، عباس اکبری محمدی، معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه گفت: از ابتدای فروردین تا پایان خردادماه تولید گندله گروه فولاد مبارکه (شرکت فولاد مبارکه و سنگان) در مجموع با ۶.۶ رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به سه میلیون و ۳۰۳ هزار تن، افزایش یافت.

تولید آهن اسفنجی در گروه فولاد مبارکه (شرکت فولاد مبارکه، مجتمع فولاد سبا، فولاد هرمزگان و فولاد سفید دشت) نیز رشد ۷.۴ درصدی داشته و به ۳ میلیون و ۲۹۴ هزار تن رسیده است.

در سه ماهه نخست سال جاری در گروه فولاد مبارکه (شرکت فولاد مبارکه، مجتمع فولاد سبا و فولاد هرمزگان) در مجموع ۲ میلیون و ۹۹۱ هزار تن تختال تولید شده است.

بیش از ۹۰ درصد ورق گرم کشور در گروه فولاد مبارکه تولید می‌شود، در سه ماهه نخست امسال در شرکت فولاد مبارکه یک میلیون و ۴۸۴ هزار تن و در مجتمع فولاد سبا نیز ۳۹۷ هزار تن ورق گرم تولید شده که این میزان تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب رشد ۷.۲ و ۵۷.۲ درصدی را نشان می‌دهد.

در جدیدترین اقدامات تولیدی این واحد صنعتی روابط عمومی فولاد مبارکه اعلام کرد که در روز اخیر موفق شدند با تولید ٢٠ هزار و ۴۰۰ تن کلاف گرم در خط نورد گرم، رکورد ارزشمند دیگری را به ثبت رسانده و رکوردِ قبلیِ تولیدِ روزانه کلاف گرم که به میزان ٢٠ هزار و ۳۳۵ تن در ۲۰ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ محقق شده بود را ارتقا دهند.

پایان پیام/ ف

کد خبر 293

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =