کد خبر 3142
۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۹

کاهش ۵ دلاری قیمت میلگرد صادراتی

کاهش ۵ دلاری قیمت میلگرد صادراتی

  گفته می شود، قیمت میلگرد صادراتی ایران در هفته گذشته به ۴۹۰ تا ۵۱۰ دلار (تحویل درب کارخانه) رسید که میانگین این قیمت‌ها، ۵ دلار به ازای هر تن کمتر از هفته منتهی به ۱۴ بهمن است.

به گزارش آهن نیوز، علیرغم تداوم محدودیت‌های گاز و نوسانات ارزی، صادرکنندگان میلگرد ایرانی سرپا مانده‌اند و محصولات خود را در سطوح کمی پایین‌تر عرضه می‌کنند. آنها در هفته گذشته با تقاضای بهتر از عراق و میانمار مواجه بودند، در حالی که بازار ترکیه به دلیل عواقب زلزله‌ ویرانگر عمدتاً در دسترس نیست. در این میان، به نظر می‌رسد که تولید کلاف بیشتر تحت تأثیر قطع گاز قرار گرفته و متناظراً قیمت کلاف صادراتی افزایش بیشتری نسبت به میلگرد شاخه داشته است.

در هفته گذشته، تولیدکنندگان و بازرگانان ایرانی، میلگرد را با قیمت (تحویل درب کارخانه) ۴۹۰ تا ۵۱۰ دلار در هر تن در مقایسه با ۴۹۰ تا ۵۲۰ دلار در هر تن در هفته پیش از آن عرضه کردند. کارخانه‌هایی که فولاد با کیفیت پایین‌تری تولید می‌کنند ممکن است با قیمت ۴۸۵ دلار به ازای هر تن نیز میلگرد عرضه کنند.

یکی از فروشندگان میلگرد گفت: در هفته گذشته یک محموله ۲۰۰۰ تنی میلگرد از استان آذربایجان شرقی به یک مشتری عراقی به قیمت ۴۹۵ دلار در هر تن به‌صورت Ex-Work فروخته شد. محموله دیگری نیز با قیمت درب کارخانه ۴۸۸ دلار به ازای هر تن به بازار عراق صادر شد.

اگرچه صادرکنندگان مقاطع طویل ایرانی از بازار عراق، تقاضای بهتری دریافت کرده‌اند، اما انتظارات آنها برای فروش به ترکیه تحت تأثیر فاجعه طبیعی (زلزله) قرار گرفته است. خریداران میلگرد ایران از ترکیه و سوریه در حال حاضر کار نمی‌کنند و بنابراین هفته گذشته هیچ معامله‌ای در آنجا صورت نگرفت.

همچنین در هفته گذشته، در مجموع ۱۷۰۰۰ تن میلگرد از ایران به میانمار به قیمت فوب ۵۳۵ دلار در هر تن فروخته شد.

انتهای پیام/

کد خبر 3142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =