کد خبر 399
۲۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۶

قراضه‌های آهنی انگلیس در راه چین

قراضه‌های آهنی انگلیس در راه چین

خبرهایی غیر رسمی از خرید ضایعات فولادی انگلیس توسط چین شنیده شده است.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، خبرهایی غیر رسمی از خرید ضایعات فولادی انگلیس توسط چین شنیده شده است.

گفته می‌شود چین درصدد خرید محموله‌ای ۳۰ هزار تنی قراضه از انگلیس است که احتمالاً این محموله با استفاده از کشتی به استان ژجیانگ در شرق چین منتقل می‌شود.

منابع خبری گزارش داده‌اند که دولت انگلیس این محموله را به قیمت حدود ۴۲۰ دلار در هر تن به چین فروخته است.

این در حالی است که روابط تجاری چین و انگلستان به خاطر تحریم‌های دو طرفه از سال گذشته میلادی با محدودیت‌هایی روبرو شده بود. انگلیس چین را به نقض حقوق بشر در هنگ‌کنگ و استان سین کیانگ متهم کرده و در مقابل نیز چین نیز معتقد بود دولت لندن با پیروی از سیاست‌های آمریکا مناسبات دوجانبه این دو کشور را به خطر انداخته است.

علاوه بر این چین، انگلیس را به مداخله در امور داخلی هنگ‌کنگ متهم کرد که همه این مسائل روابط این دو کشور به ویژه روابط تجاری را تیره و تار کرده بود.

کارشناسان معتقدند در صورتی که گمرک چین رسیدن این محموله و ورود آن را به کشورش تأیید کند می‌توان شاهد فصل جدیدی از مناسبات تجاری میان این دو کشور باشیم.

چین واردات ضایعات از کشورهای مختلفی را در دستور کار خود قرار داده است که این کار در راستای تولید کم‌تر کربن و مصرف کم‌تر انرژی برنامه‌ریزی شده و بیشتر در کوره‌های بلند مصرف می‌شود.

واردات قراضه آهنی چین، بدون احتساب ضایعات فولاد ضد زنگ، در ماه می به 22 هزار و 714 تن رسید که نسبت به ماه قبل ۱۱.۴۲ درصد افزایش داشته است.

پایان پیام/ ف

کد خبر 399

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =