کد خبر 4768
۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۷

کاهش هیجانات در معاملات بورسی با دوطرفه شدن بازار

کاهش هیجانات در معاملات بورسی با دوطرفه شدن بازار

مدیر عامل بورس تهران گفت: دو طرفه شدن بازار سرمایه از هیجانات به شدت جلوگیری کرده و روندهای صعودی و نزولی را منطقی می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، آقای گودرزی در پاسخ به سوالی در خصوص قرارداد آتی سهام گفت: دو طرفه شدن بازار یعنی روندهای بازار چه صعودی و نزولی نیست که باعث می‌شود سرمایه‌گذار سود یا ضرر کند با این ابزار در هر روندی مثبت و منفی می‌تواند بر اساس تحلیل خودش بازدهی مد نظر را بدست آورد.

او در ادامه مطرح کرد: به عنوان مثال فرض کنید اگر قرار داد آتی تک سهم نداشته باشیم زمانی سرمایه‌گذار سود می‌کند که یک دارایی را خریداری و قیمت آن افزایش داشته باشد ولی زمانی که قرارداد آتی سهام وجود دارد هنگامی که سرمایه‌گذار احساس می‌کند قیمت‌ها در حال کاهش است اقدام به فروش آتی می‌کند حالا فرض کنید سهم را روی یک قیمت فروخته قیمت‌ها هم کاهش پیدا کرده است فاصله بین قیمت جدیدی که در بازار با اُفت ایجاد شده با قیمتی که فروخته شده سود فرد می‌شود. 

این مقام مسئول می‌گوید: دو طرفه شدن بازار از هیجانات به شدت جلوگیری کرده و روندهای صعودی و نزولی را منطقی می‌کند به طور کل این ابزار عرضه و تقاضا را بر اساس تحلیل بازیگران بازار متعادل می‌کند.

گودرزی در پاسخ به این سوال که آیا قرار داد آتی تک سهم افزایش پیدا می‌کند؟ گفت: به تدریج تعداد این قرار داد آتی سهام افزایش پیدا می‌کند نمادهایی که معامله‌گران بزرگ دارند کم کم به لیست اضافه می‌شوند امیدواریم که تا پایان امسال حداقل ۳۰ شرکت بورس تهران آتی تک سهام برای آنها فعال شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

کد خبر 4768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =