کد خبر 4827
۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۸

یک شرکت تامین سرمایه در نوبت عرضه اولیه ۱۵ درصدی ایستاد

یک شرکت تامین سرمایه در نوبت عرضه اولیه ۱۵ درصدی ایستاد

شرکت تامین سرمایه کاردان با سرمایه ۹۰۰ میلیارد تومانی در بازار دوم معاملات بورس درج شد تا در صف عرضه اولیه ۱۵ درصدی سهام بایستد.

به گزارش آهن نیوز؛ با موافقت هیات پذیرش، شرکت تامین سرمایه کاردان با پلاک ۶۰۹ در بخش فعالیت های کمکی به نهادهای مالی واسط در بازار دوم معاملات بورس درج شد تا در صف عرضه اولیه ۱۵ درصدی سهام بایستد.

طبق بررسی های بورس پرس، "تکاردان" ۱۷ دی سال ۹۲ بصورت سهامی خاص و پس از ثبت نزد اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران، ۲۴ دی سال ۹۲ به عنوان نهاد مالی در سازمان بورس به ثبت رسید.

موضوع فعالیت علاوه‌ بر پذیر نویسی و تعهد خرید اوراق بهادار در عرضه های ثانویه که فعالیت اصلی شرکت بشمار می‌رود به واسطه اخذ مجوزهای مربوطه، خدمات سبدگردانی، مشاوره پذیرش اوراق بهادار، مشاور عرضه، مشاور سرمایه گذاری نیز به عنوان فعالیت های فرعی شناخته می شود.

سرمایه فعلی شرکت ۹۰۰ میلیارد تومان و بانک سامان و تجارت با ۳۲.۳ و ۳۱.۳ درصد، سرمایه گذاری ایرانیان و سرمایه گذاری سامان هرکدام با ۱۶.۷ درصد در ترکیب سهامداری این شرکت حضور دارند.

درآمدهای عملیاتی شرکت در بازه زمانی سال ۹۷ تا پایان سال ۱۴۰۱ با متوسط نرخ رشد ۸۵ درصدی به ۱.۷ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است. شرکت فاقد تسهیلات مالی دریافتنی است و سود خالص نیز در این مدت با متوسط نرخ رشد ۶۳ درصدی از ۱۳۰.۲ میلیارد به ۱.۰۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

انتهای پیام/

کد خبر 4827

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =