کد خبر 4830
۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۶

سقوط آزاد ۷۳ هزار واحدی شاخص کل

بازار سهام، اولین روز هفته را با ریزشی ۷۳ هزار واحدی به کار خود پایان داد.

به گزارش آهن نیوز؛ بازار سهام اولین روز کاری هفته را همچون سایر بازارها که در این روز ها با کاهش محسوس قیمتی همراه هستند با فشار شدید عرضه آغاز کرد و بسیاری از سهام، باصف فروش به کار خود به پایان دادند.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی 73 هزار واحدی به 2 میلیون و 215 هزار واحد رسید، همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با ریزشی 25 هزار واحدی را تجربه کرد و به ارتفاع 750 هزار واحدی رسید.

گفتنی است سه نماد «فولاد»، «فملی» و «شپنا» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «آریا»، «وسپهر» و «خاور» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «پی پاد»، «شستا» و «وبملت» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «زفجر»، «عالیس» و «خاور» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 20 خرداد ماه 1402، مبلغ 8 هزار میلیارد  و 300 میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 1700 میلیارد تومان از بازار سهام  خارج کردند. 

در بازار امروز 335 نماد در محدوده مثبت و 56 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 90 نماد در محدوده مثبت و 219 نماد در محدوده منفی معامله شدند.

انتهای پیام/

کد خبر 4830

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =