کد خبر 4833
۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۸

برنامه‌ بورس تهران برای عرضه‌های اولیه تا پایان سال ۱۴۰۲

برنامه‌ بورس تهران برای عرضه‌های اولیه تا پایان سال ۱۴۰۲

مدیر پذیرش شرکت بورس اوراق بهادار تهران با اعلام برنامه‌های این شرکت برای انجام عرضه‌های اولیه در بازار تا پایان سال ۱۴۰۲، گفت که تا پایان امسال ۱۰ عرضه اولیه در بازار انجام می‌شود.

به گزارش آهن نیوز؛ «محمدامین قهرمانی» به برنامه‌های شرکت بورس تهران برای افزایش ورود شرکت‌های جدید به بازار اشاره کرد و افزود: یکی از راه‌های هدایت درست نقدینگی جذب منابع به سمت بازار اولیه است؛ با توجه به چنین مساله‌ای تقویت بازار سرمایه، یکی از اهداف اصلی فعالیت ما در شرکت بورس تلقی می‌شود.

وی به پذیرش شرکت‌های پروژه محور در بورس تاکید کرد و اظهار داشت: در بورس تهران تمرکز خود را در حوزه شرکت‌های پروژه محور گذاشته‌ایم که حدود یک ماه گذشته نخستین شرکت را پذیرش کردیم و اکنون اقدامات آن برای اخذ مجوز پذیره‌نویسی و فعالیت‌های مربوط به سازمان بورس در حال انجام است.

قهرمانی اعلام‌کرد: در حوزه شرکت پروژه برنامه‌های جدی را در دستور کار قرار دادیم و تمرکز خود را در این زمینه گذاشته‌ایم. بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار شده تا پایان سال تصمیمات دیگری را هم در این زمینه اتخاذ کنیم.

مدیر پذیرش شرکت بورس اوراق بهادار تهران ادامه‌داد: برای سال ۱۴۰۲ برنامه داریم تا تعداد عرضه‌های اولیه نسبت به سال گذشته بیشتر باشد، اما لازمه انجام چنین اقدامی مهیا بودن شرایط و فضای حاکم در بازار است.

وی اظهار داشت: فردا (یکشنبه، ۲۱ خرداد) گروه مالی شهر در بورس تهران عرضه اولیه خواهد شد، همچنین یک تامین سرمایه را درج نماد کردیم که عرضه اولیه آن در هفته‌های آتی انجام خواهد شد.

قهرمانی در ادامه اظهار داشت: همچنین اکنون یک هلدینگ در حال انجام اقدامات مربوط به عرضه اولیه است و در مرحله ارزش‌گذاری قرار دارد.

به گفته وی، برنامه شرکت بورس تهران این است که تا پایان سال جاری ۱۰ عرضه اولیه در بازار داشته باشد.

مدیر پذیرش شرکت بورس اوراق بهادار تهران، به سهولت ورود شرکت‌ها در بورس اشاره کرد و گفت: برای ایجاد سهولت در عرضه اولیه نمی‌توان مسائل مهم را نادیده گرفت و فقط سرعت را مدنظر قرار داد، به هیچ عنوان چنین کاری را انجام نمی‌دهیم و سیاست فعالیت شرکت بورس در حوزه عرضه اولیه چنین مساله‌ای نیست.

وی با تاکید بر اینکه حاضر نیستیم کیفیت کار را فدای سرعت کنیم، ادامه‌داد: زمانی که مدارک و مستندات شرکت‌ها برای عرضه اولیه در بازار مهیا باشد و به موقع اقدامات مربوطه را در دستور کار قرار دهند، روال کار سرعت بیشتری به خود می‌گیرد.

قهرمانی تاکید کرد: با توجه به اینکه منافع مردم در بازار درگیر است، هیچ‌گونه کوتاهی قابل پذیرش نیست.

انتهای پیام/

کد خبر 4833

برچسب‌ها