کد خبر 4891
۲۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۱

بورس دوباره سقوط کرد/ شاخص کل ۶۲ هزار واحد دیگر ریخت

بورس دوباره سقوط کرد/ شاخص کل ۶۲ هزار واحد دیگر ریخت

بازار سهام در طی معاملات امروز ، متاثر از ریزش نرخ ارز در بازار آزاد با ریزشی ۶۲ هزار واحدی به کار خود پایان داد و نتوانست کانال ۲ میلیون ۲۰۰ هزار واحدی را نگه دارد.

به گزارش آهن نیوز؛ بازار سهام سومین روز کاری هفته را با پیروی از نرخ ارز در بازار آزاد که با کاهش همراه بود، با فشار سنگین عرضه آغاز کرد، به طوری که در ۹۰ دقیقه آغازین بازار ۴۰ هزار واحد ریخت و کانال ۲ میلیون ۲۰۰ هزار واحد را از دستد داد.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی ۶۲ هزار واحدی به ۲ میلیون و ۱۴۵ هزار واحد رسید، همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز ریزشی ۱۹ هزار  واحدی را تجربه کرد و به ارتفاع ۷۲۹ هزار واحدی رسید.

گفتنی است سه نماد «فولاد»، «فملی» و «شپنا» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «آریا»، «هرمز» و «فجهان» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «وبملت»، «فولاد» و «خسگتر» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «دی»، «کرمان» و «گدنا» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۲۲ خرداد ماه ۱۴۰۲، مبلغ ۱۰ هزار میلیارد  و ۵۰۰ میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۱۲۰۰  میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند. 

در بازار امروز ۶۱ نماد در محدوده مثبت و ۳۴۲ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۱۲۳ نماد در محدوده مثبت و ۲۶۳ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

شاخص فلزات اساسی هم امروز هم راستا با کاهش شاخص کل، ۶۳ هزار و ۱۴ واحد ریزش داشته و در پله یک میلیون و ۵۰۸ هزار و ۴۲۹ واحد ایستاد.

انتهای پیام/

کد خبر 4891

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =