کد خبر 5823
۲۸ تیر ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۳

مشکل سوخت در بخش معادن کشور وجود ندارد

مشکل سوخت در بخش معادن کشور وجود ندارد

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در بخش معادن کشور مشکل سوخت نداریم و خوشبختانه معدن‌کاران از همه سهمیه خود در جهت تولید استفاده می‌کنند.

به گزارش آهن نیوز؛ رضا محتشمی پور ظهر چهارشنبه در نشست تخصصی با واحدهای صنعتی چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: در تولید برخی محصولات ورق مازاد وجود دارد.

وی افزود: باید دستورالعملی واحد از قوانین حوزه صنعت و معدن تدوین و آن را در همه بخش‌های این حوزه استفاده کنیم.

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: موضوعی که با آن مواجه هستیم ارتقا محدوده‌های زیست محیطی توسط سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری است که این موضوع بر روی کارکرد معادن و استخراج از آن‌ها تأثیرگذار است لذا تلاش می‌کنیم حل شود.

محتشمی پور عنوان کرد: تکلیف قانونی منابع طبیعی و آبخیزداری است که محدوده‌های قانونی خود را در کاداستر مشخص کند که هنوز این کار انجام نشده است.

وی خاطرنشان کرد: مشکل عمومی در تأمین ارز وجود دارد، این معضلات به دلیل کاهش تخصیص ارز به وزارت صنعت، معدن و تجارت به وجود آمده است بنابراین تأمین ارز دو صنعت نسوز و لاستیک از بانک مرکزی در دستورکار این وزارتخانه قرار گرفته است.

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: در شورای عالی امنیت ملی سوءتفاهمی در خصوص سوخت پیش آمد، وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست این شورا آمار سوخت اصلاح شده را به عنوان دستاورد و عملکرد ارائه داد و این موضوع مورد تأیید قرار گرفت این مسئله باعث بروز مشکلاتی در کاهش سهمیه سوخت واحدهای تولیدی شد، ایراد به مشکل یارانه سوخت برمی‌گردد.

وی بیان کرد: در بخش معادن در کشور مشکل فرار سوخت نداریم و خوشبختانه معدن‌کاران از همه سهمیه خود در جهت تولید استفاده می‌کنند.

محتشمی پور تاکید کرد: اجازه واردات ورق وجود دارد و هیچ محدودیتی برای ثبت سفارش آن نیست اما ارز مورد نیاز واردات تأمین نمی‌شود.

وی تصریح کرد: اگر تولیدکنندگان از محل سهمیه واردات خود بخواهند ورق وارد کنند فرایند آن از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیری می‌شود.

انتهای پیام/

کد خبر 5823

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =