کد خبر 5872
۳۱ تیر ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۰

یک عرضه اولیه جدید در راه بازار سرمایه/ فن افزار به فرابورس می‌آید

یک عرضه اولیه جدید در راه بازار سرمایه/ فن افزار به فرابورس می‌آید

مدیرعامل شرکت مشاور سرمایه‌گذاری ارزش پرداز آریا به‌عنوان ارزش‌گذار فن افزار توسن، از عرضه اولیه سهام این شرکت با نماد فن افزار در فرابورس خبر داد.

به گزارش آهن نیوز؛ صبح روز جاری نشست خبری ویژه معرفی شرکت توسعه فن افزار توسن با حضور مدیران این مجموعه در فرابورس ایران برگزار شد.

در نشست خبری ویژه عرضه اولیه سهام شرکت توسعه فن افزار توسن مدیرعامل، معاون مالی پشتیبانی، ارزش‌گذار و نماینده سهامدار عمده به تشریح آخرین وضعیت این مجموعه پرداختند.

مدیرعامل شرکت توسعه فن افزار توسن با اشاره به اینکه نام تجاری این شرکت توسن تکنو و نماد آن برای ورود به بازار سرمایه فن افزار است، گفت: این مجموعه سال ۱۳۸۹ تأسیس شد اما فعالیت و زمینه کسب‌وکار آن از یک دهه قبل آغاز شده بود.

به گفته احمد پویانفر، مدیرعامل شرکت مشاور سرمایه‌گذاری ارزش پرداز آریا- به عنوان ارزش‌گذار فن افزار توسن-، ارزش منصفانه سهام خرد این مجموعه در تیرماه ۱۴۰۲، مبلغ ۱۷۳۶ میلیارد تومان تخمین زده شده است. گفتنی است برای تخمین ارزش فن افزار از روش نسبی p/e و p/s و دو روش درآمدی ddm و fcff استفاده شده است.

همچنین ارزش تخمینی بدون اعمال کسر نقدشوندگی و با اعمال کسر کنترل ۲۵ درصدی صرفا برای روش جریان نقد آزاد برآورد شده است.

پویانفر در خصوص ارزش‌گذاری فن افزار توسن ادامه داد: «از دیدگاه ارزش‌گذاری روند رشد درآمد و بهای تمام شده مهم است که بهای تمام شده ۳۳ درصد، نرخ فروش ۳۱ درصد و سود عملیاتی ۲۴ درصد افزایش داشته که نشان می‌دهد به تناسب بهای تمام شده نرخ فروش و سود هم رشد کرده است. این نشان می‌دهد شرکت توان مدیریت کسب‌وکار را در صنعت خود دارد.»

ارزش سهام فن افزا چقدر است؟

گفتنی است با توجه به جمع‌بندی ارزش‌گذاری، میانگین ساده ارزش تخمینی ۲۵۴۲ و میانگین ارزش تخمینی برابر با ۱۷۳۶ میلیارد تومان است. ارزش هر ورقه سهام شرکت که با نماد فن افزا وارد بورس می‌شود، نیز برابر با ۱۱۵۷ تومان است.

این مجموعه، زیرمجموعه شرکت تک وست است که بزرگ‌ترین شرکت از لحاظ گردش مالی در این گروه است. نام تجاری شرکت توسن تکنو و نماد فن افزار برای ورود به بازار سرمایه انتخاب شد. این مجموعه سال ۱۳۸۹ تاسیس شد اما فعالیت و زمینه کسب‌وکار از یک دهه قبل آغاز شده بود. فن افزار، یک مجموعه‌ دانش‌بنیان تولیدی است.

انتهای پیام/

کد خبر 5872

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =