کد خبر 6096
۱۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۵

تخریب‌های معدن‌کاوی در شاهرود مایه تأسف است/ شاهوار منبع آب شرب مردم

تخریب‌های معدن‌کاوی در شاهرود مایه تأسف است/ شاهوار منبع آب شرب مردم

رئیس سازمان محیط زیست بابیان اینکه حجم تخریب‌های معدن‌کاوی در شاهوار شاهرود مایه تأسف است، گفت: ضرورتی به انجام این همه تخریب و دست درازی به طبیعت بکر شاهوار نبود.

به گزارش آهن نیوز؛ علی سلاجقه در حاشیه بازدید از محیط زیست شاهرود در گفت‌وگو با خبرنگاران، ضمن بیان اینکه بوکسیت از جمله مواد معدنی موجود در منطقه شاهوار است که برداشت آن توسط شرکت آلومینا جاجرم باعث بروز مشکلات زیست محیطی برای این منطقه شده است، ابراز داشت: در آخرین بازدید همه نقاط شاهوار کاملاً از نزدیک رؤیت شد که باید گفت حجم تخریب‌ها بسیار باعث تأسف است.

وی بابیان اینکه راهکارهای مناسبی پیش رو مجموعه صنعت و معدن و بخش خصوصی وجود داشت، بیان کرد: در بهره برداری از معدن شاهوار تاش می‌شد که استخراج و استحصال و انتقال به نحو مطلوب صورت گیرد.

رئیس سازمان محیط زیست بابیان اینکه این حجم از تخریب برای یک منطقه بسیار حساس مانند شاهوار اصلاً ضرورت نداشته است، ابراز داشت: حساسیت شاهوار از آن رو که تأمین کننده آب شرب مردم شاهرود و مناطق همجوار است.

سلاجقه در ادامه تصریح کرد: متأسفانه منطقه تحت تأثیر جاده سازی بی نظم و بی رویه و تخریب طبیعت قرار گرفته است که شاید با کار ساده‌ای مانند زدن نقاله و تلکابین این اتفاقات رخ نمی‌داد.

وی با تاکید بر اینکه بهره برداری از معادن حتماً باید با همه تمهیدات زیست محیطی اتفاق بیفتد، گفت: در غیر این صورت اجازه انجام کار تحت هیچ شرایطی به شرکت‌های بهره‌بردار از معادن داده نمی‌شود.

منبع: مهر

انتهای پیام/

کد خبر 6096

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =