کد خبر 6306
۲۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۹

توازن در عرضه و تقاضای آب صنایع معدنی از منابع جنوبی برقرار شود

توازن در عرضه و تقاضای آب صنایع معدنی از منابع جنوبی برقرار شود

مدیرعامل سازمان توسعه ونوسازی معادن وصنایع معدنی خواستار ارائه برنامه‌ای برای ایجاد توازن درتامین آب صنایع معدنی، بازبینی برنامه‌های تامین آب ازسواحل جنوبی کشورو تسریع درعملیات اجرایی آن شد.

به گزارش آهن نیوز؛ محمدرضا موثقی‌نیا در نشست با مدیران شرکت‌های تأمین کننده آب از سواحل جنوبی (خطوط یک، دو و سه) گفت: باید بر اساس نیاز آتی صنایع معدنی؛ برنامه‌های تأمین آب از خلیج فارس و دریای عمان، نحوه تأمین مالی، مشارکت سرمایه‌گذاران و برنامه‌های افزایش سرمایه مورد بازنگری قرار گیرند و طرح‌های به روز شده ارائه شود.

رئیس هیأت عامل ایمیدرو با اشاره به حمایت‌های ایمیدرو از طرح‌های انتقال آب به فلات مرکزی (خط یک) و برنامه‌های انتقال آب به استان‌های نوار شرقی و نیز اصفهان، اظهار داشت: تولید تجهیزات با نگاه به ساخت داخل، قیمت و هزینه تمام شده و نرخ فروش در خطوط انتقال آب، اهمیت حیاتی دارد.

معاون وزیر صمت همچنین به موضوع تأمین آب خط بردسیر-دره آلو استان کرمان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه کارخانه تغلیظ مس دره آلو راه اندازی شده، عدم النفع کمبود آب برای این کارخانه، رقم قابل توجهی است که این امر ضرورت تسریع در تکمیل این طرح را بیش از پیش ضروری می‌کند.

وی افزود: با توجه به طرح‌های توسعه صنعت مس، تأمین به موقع آب برای این برنامه، اهمیت ویژه ای دارد.

موثقی نیا همچنین با اشاره به اهمیت و اولویت تأمین آب برای استان سیستان و بلوچستان، راه‌های کوتاه مدت و بلند مدت را با حضور مدیران عامل شرکت‌های انتقال آب مورد بررسی قرار داد.

وی به موضوع ساخت داخل تجهیزات و استفاده از تجربه خط یک اشاره و تاکید کرد: با بازبینی برنامه‌ها، موانع موجود با همکاری دولت و بخش خصوصی مرتفع شود.

رئیس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در این جلسه در مجموع خواستار ارائه برنامه‌ای برای ایجاد توازن در تأمین آب صنایع معدنی، بازبینی برنامه‌های تأمین آب از سواحل جنوبی کشور و تسریع در عملیات اجرایی آن شد.

انتهای پیام/

کد خبر 6306

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =