کد خبر 6353
۲۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۹

رشد ۹۱۲۷ واحدی شاخص بورس تهران

رشد ۹۱۲۷ واحدی شاخص بورس تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز با افزایش ۹۱۲۷ واحد همراه شد.

به گزارش آهن نیوز؛ بورس اوراق بهادار تهران امروز در روند رو به رشدی قرار گرفت، اما نتوانست کانال ۲ میلیون واحدی را دوباره پس بگیرد و شاخص کل با افزایش ۹۱۲۷ واحد به رقم یک و ۹۹۷ هزار و ۴۵ واحد رسید. همچنین شاخص هموزن با افزایش ۴۵۴۱ واحد به رقم ۶۹۶ هزار و ۳۲۴ واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۷ میلیون و ۴۷ هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران امروز بیش از ۵.۴ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۳۰۰ هزار فقره معامله و به ارزش ۳۷۸۵ میلیارد تومان دادوستد کردند.

همه شاخص‌های بورس امروز سبز شدند، اما میزان افزایش کمتر از یک درصد بود. شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی نسبت به روز گذشته ۴۶ صدم درصد رشد کردند.

این دو شاخص با معیار هموزن ۶۶ صدم درصد رشد کرد. شاخص آزاد شناور ۵۷ صدم درصد افزایش یافت. شاخص بازار اول بورس ۵۸ صدم درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس ۳۲ صدم درصد رشد کرد.

امروز نمادهای ملی مس، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، ایران خودرو، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین، پالایش نفت تهران و بانک ملت به ترتیب بیشترین اثر افزایشی بر شاخص بورس را داشتند.

امروز شاخص کل در فرابورس ایران با افزایش ۱۱۱ واحد، به رقم ۲۵ هزار و ۸۶۳ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۴۱۴ هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس ۴۵۳ هزار میلیارد تومان شد. معامله‌گران در فرابورس ایران امروز بیش از ۵.۲ میلیارد سهام، در قالب ۴۲۳ هزار فقره معامله و به ارزش ۱۱۶ هزار میلیارد تومان دادوستد کردند.

امروز در قالب عملیات بازار باز، بیش از ۱.۲ میلیارد اوراق بدهی دولت در قالب ۱۶۶ فقره معامله و به ارزش ۱۱۱ هزار میلیارد تومان دادوستد کردند که ارقام آن صرفا در فرابورس ایران درج می‌شود.

امروز نمادهای آریاساسول، صبا تامین، ایران خودرو دیزل و سپیدار بیشترین اثر افزایشی بر شاخص فرابورس را داشتند و نهادهای مالی سپهر صادرات، بهمن دیزل و مس سرچشمه بیشترین اثر کاهشی بر شاخص فرابورس را داشتند.

امروز شاخص کل فرابورس و شاخص قیمت نسبت به روز قبل ۴۳ صدم درصد رشد کردند. این دو شاخص با معیار هموزن در فرابورس ۸۵ صدم درصد تقویت شدند. شاخص بازار اول فرابورس ۴۳ صدم درصد و شاخص بازار دوم فرابورس هم ۴۳ صدم درصد تقویت شدند.

شاخص فلزات اساسی هم امروز با رشد ۳۲ صدم درصدی به یک میلیون و ۴۹۱ هزار واحد رسید.

انتهای پیام/

کد خبر 6353

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =