کد خبر 6595
۵ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۶

پرواز ۵۸ هزار واحدی شاخص بورس

پرواز ۵۸ هزار واحدی شاخص بورس

بازار سرمایه امروز هم با رشد آغاز شد و شاخص بورس با افزایش ۵۸ هزار واحدی به ۲ میلیون و ۵۱ هزار واحد رسید.

به گزارش آهن نیوز؛ بازار سرمایه امروز هم با رشد آغاز شد و شاخص بورس با افزایش ۵۸ هزار واحدی به ۲ میلیون و ۵۱ هزار واحد رسید.

شاخص کل بورس امروز (پنجم شهریور) با رشد ۵۸ هزار و ۳۹۰ واحدی نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته روی دو میلیون و ۵۱ هزار واحد ایستاد. شاخص کل هم وزن نیز رشد ۱۵ هزار و ۵۶۹ واحدی را داشت و عدد ۷۰۰ هزار و ۴۴۹ را به ثبت رساند.

امروز بیش از ۴۸۰ هزار معامله در بازار سرمایه به ارزشی بالغ بر ۹۸ هزار و ۱۰ میلیارد ریال انجام شد.

ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران، فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، پالایش نفت اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت بندرعباس و سرمایه‌گذاری‌غدیر گروه مپنا جزو نمادهای بازار سرمایه بودند که بیشترین تاثیر را روی شاخص بورس گذاشتند و همه آن‌ها روند مثبتی را تجربه کردند.

در فرابورس نیز همین روند افزایشی وجود داشت. شاخص کل در بازار نیز با افزایش ۵۵۴ واحدی نسبت به آخرین روز کاری در هفته گذشته مواجه شد و روی ۲۶ هزار و ۰۹۶ واحد ایستاد.

در این بازار نیز بیش از ۳۳۴ هزار معامله انجام شد که ارزشی بالغ بر ۴۶ هزار و ۳۳ میلیارد ریال داشت.

پلیمر آریا ساسول، سرمایه گذاری مالی سپهرصادرات، سرمایه گذاری صبا تامین، ایران خودرو دیزل، فولاد هرمزگان جنوب، پتروشیمی زاگرس و پتروشیمی تندگویان بیشترین تاثیر را روی شاخص بازار فرابورس داشتند و در این میان همه آن‌ها روند صعودی داشتند.

۴.۲۶ درصد رشد هم امروز در شاخص فلزات اساسی روی داد و این شاخص را به یک میلیون و ۵۵۵ هزار و ۷۸۴ واحد رساند.

انتهای پیام/

کد خبر 6595

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =