کد خبر 6752
۱۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۸

آهن‌نیوز از عرضه‌های بورس کالای ایران گزارش می‌دهد:

عرضه بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ تن محصول زنجیره فولاد در بورس کالا

عرضه بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ تن محصول زنجیره فولاد در بورس کالا

طبق اطلاعیه عرضه بورس کالای ایران امروز ۱۸ شهریور ۱۴۰۲ قرار است دو میلیون و ۲۰۲ هزار و ۳۵۲ تن محصول شامل ۹۶ هزار و ۵۲ تن محصولات نورد فولادی، یک میلیون و ۸۸۷ هزار و ۳۰۰ تن محصولات سنگ آهنی و ۲۱۹ هزار تن آهن اسفنجی در تالار صنعتی عرضه شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آهن‌نیوز، طبق اطلاعیه عرضه بورس کالای ایران امروز ۱۸ شهریور ۱۴۰۲ قرار است دو میلیون و ۲۰۲ هزار و ۳۵۲ تن محصول شامل ۹۶ هزار و ۵۲ تن محصولات نورد فولادی، یک میلیون و ۸۸۷ هزار و ۳۰۰ تن محصولات سنگ آهنی و ۲۱۹ هزار تن آهن اسفنجی در تالار صنعتی عرضه شود. این مقدار عرضه نسبت به هفته قبل ۶/۶ درصد افزایش در حجم عرضه دارد.

محصولات فولادی امروز شامل تیرآهن، سبد میلگرد ساده صنعتی، میلگرد کلاف و آلیاژی، شمش بلوم و انواع ورق  سرد خودرو، لوازم خانگی و گالوانیزه خودرو است که ۳۱/۶ درصد افزایش حجم نسبت به هفته قبل دارد.

تیرآهن عرضه شده در میان محصولات امروز با کاهش حجم ۱۸/۳ درصدی به مقدار ۴ هزار و ۹۲۲ تن و نرخ پایه ۲۹ هزار و ۷۴۱ تومان به ازای هر کیلو عرضه شده که نرخ پایه آن ۰/۵ درصد کاهش نسبت به هفته قبل دارد. طبق اطلاعیه امروز، تمامی تیرآهن‌های عرضه شده توسط ذوب آهن اصفهان با نوع تسویه ۵۰ درصد نقد و ۵۰ درصد اعتباری انجام گرفته است. کمترین نرخ عرضه شده این محصول به قیمت ۲۱ هزار و ۸۰۰ تومان و بیشترین نرخ ۴۹ هزار و ۸۵۰ تومان به ازای هر کیلو تیرآهن بال پهن ۲۲ است.

محصولات میلگردی موجود در عرضه‌های امروز نیز شامل ۵ هزار و ۹۱۸ تن سبد میلگرد ساده صنعتی، ۳ هزار و ۱۰۰ تن میلگرد آلیاژی و ۱۰ هزار و ۹۵۲ تن میلگرد کلاف است که سبد میلگرد ساده صنعتی ۰/۲ درصد افزایش و میلگرد کلاف و آلیاژی نیز ۲/۳ درصد کاهش قیمت نسبت به هفته قبل دارند.

شمش بلوم موجود در لیست عرضه امروز نیز با ۱۰/۲ درصد افزایش حجم به مقدار ۴۹ هزار و ۶۰ تن با نرخ پایه ۲۳ هزار و ۱۹۶ تومان عرضه شده که قیمت آن افزایش حدود ۲/۵ درصدی نسبت به هفته قبل دارد. کمترین نرخ عرضه شده این محصول ۲۰ هزار و ۱۳۱ تومان و بیشترین نرخ آن ۲۹ هزار و ۹۰۰ تومان مربوط به شمش بلوم آلیاژ ۱۰B۳۸ است.

امروز همچنین ورق سرد خودرو و لوازم خانگی با نرخ پایه ۳۱ هزار و ۲۹۸ تومان موجود است که نسبت به هفته قبل افزایش قیمت حدود ۱/۶ درصدی دارد.

همچنین طبق روال هر شنبه تالار صنعتی بورس کالا، این هفته نیز با افزایش ۲۶/۵ درصدی حجم عرضه، میزبان ۲۱۹ هزار تن آهن اسفنجی به نرخ پایه ۱۲ هزار و ۳۰۹ تومان به ازای هر کیلو بدون ارزش افزوده است که نسبت به هفته قبل افزایش قیمت ۱/۱ درصدی داشته است.

در تالار صنعتی و حراج باز همچنین یک میلیون و ۸۸۷ هزار و ۳۰۰ تن محصولات سنگ آهنی شامل سنگ آهن دانه‌بندی، کلوخه، گندله و کنسانتره سنگ آهن موجود است که ۳/۷ درصد افزایش حجم نسبت به هفته قبل دارد.

تصویر زیر جزئیات عرضه امروز را نسبت به هفته قبل نشان می‌دهد.

عرضه بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ تن محصول زنجیره فولاد در بورس کالا

انتهای خبر/ ف

کد خبر 6752

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =