کد خبر 6854
۲۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۸

بورس امروز پس از سه روز کاهش، سبزپوش شد/ شاخص فلزات اساسی ۲۱ صدم درصد رشد کرد

بورس امروز پس از سه روز کاهش، سبزپوش شد/ شاخص فلزات اساسی ۲۱ صدم درصد رشد کرد

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش ۴۶۳۲ واحد همراه شد.

به گزارش آهن نیوز؛ بورس اوراق بهادار تهران امروز هم روند رو به رشد، اما کم جانی را طی کرد، شاخص کل در پایان معاملات با ۰.۲۲ درصد افزایش نسبت به روز قبل به رقم ۲ میلیون و ۱۲۷ هزار و ۲۴۹ واحد رسید.

همچنین شاخص هموزن با افزایش ۳ هزار و ۲۲۳ واحد به رقم ۷۱۸ هزار و ۶۶۰ واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۷ میلیون و ۴۶۸ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۸.۳ میلیارد سهام در قالب ۳۳۴ هزار فقره معامله و به ارزش ۵۴۹۱ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های بورس امروز سبز شدند اما میزان رشد آنها زیر یک درصد بوده است. شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی ۰.۲۲ درصد رشد کرده‌اند. این دو شاخص با معیار هموزن ۰.۴۵ درصد افزایش یافتند.

شاخص آزاد شناور ۰.۲۲ درصد افزایش یافت، شاخص بازار اول بورس ۰.۲۴درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس ۰.۲ درصد رشد کرد.

امروز نمادهای شستا، ایران‌خودرو، هلدینگ معدنی خاورمیانه، سایپا، گسترش نفت و گاز پارسیان، فولاد مبارکه و بانک پاسارگاد به ترتیب بیشترین اثر افزایشی بر شاخص بورس را داشته‌اند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل با افزایش ۲۵ واحد به رقم ۲۶ هزار و ۴۵۳ واحد رسید. ارزش بازار اول و و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۴۵۲ هزار میلیارد تومان رسید.ارزش بازار پایه فرابورس هم ۴۵۱ هزار میلیارد تومان شد.

معامله‌گران امروز بیش از ۳.۲ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۱۸۹ هزار فقره معامله و به ارزش ۲ هزار و ۶۳۸ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

شاخص کل و شاخص قیمت فرابورس امروز ۰.۱ درصد رشد کردند و این دو شاخص با معیار هموزن ۰.۴۸ درصد افزایش یافتند.شاخص بازار اول فرابورس ۰.۶ درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم فرابورس ۰.۱۱ درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای ایران‌خودرو دیزل، بیمه پاسارگاد، صنعتی مینو، سیمان ساوه و توزیع داروپخش بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای مالی سپهرصادرات و پتروشیمی زاگرس بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشته‌اند.

شاخص فلزات اساسی هم امروز شاهد ۲۱ صدم درصد رشد بود که با این حساب به یک میلیون و ۵۷۹ هزار و ۱۱۲ واحد رسید.

انتهای پیام/

کد خبر 6854

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =