کد خبر 6877
۲۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۸

افت ۳۰۹ واحدی بورس در آخرین روز هفته

افت ۳۰۹ واحدی بورس در آخرین روز هفته

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (چهارشنبه، ۲۲ شهریور) با ۳۰۸ واحد کاهش در ارتفاع ۲ میلیون و ۱۲۶ هزار واحدی ایستاد.

به گزارش آهن نیوز؛ شاخص هم‌وزن با ۵۸۱ واحد کاهش به ۷۱۸ هزار و ۵۴ واحد و شاخص قیمت با ۳۳۰ واحد کاهش به ۴۰۸ هزار و ۲۱ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۶ میلیارد سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۹ هزار و ۴۰۷ میلیارد ریال معامله شد.

پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۹۰۵ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۶۸۳ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۵۳۵ واحد، نفت بهران (شبهرن) با ۳۱۹ واحد و ذوب آهن اصفهان (ذوب) با ۲۷۶ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۵۵۷ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۲۴۶ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۲۴۱ واحد، سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۲۳۲ واحد و بانک ملت (وبملت) با ۱۶۰ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، تامین سرمایه کاردان (تکاردان)، صنایع شیمیایی سینا (شسینا)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) و سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز ۳۵ واحد کاهش داشت و به ۲۶ هزار و ۴۱۷ واحد رسید. در این بازار بیش از چهار میلیارد برگه سهم و اوراق مالی داد و ستد شد.

تامین سرمایه دماوند (نماوند)، پویا زرکان آق دره (فزر)، سرمایه گذاری مسکن پردیس (ثپردیس) و صنعتی مینو (غصینو) با تاثیر مثبت بر این شاخص همراه بودند.

ایران خودرو دیزل (خاور)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، توزیع دارو پخش (دتوزیع)، بیمه دی (ودی) و توسعه مسیر برق گیلان (بگیلان) با تاثیر منفی بر شاخص فرابورس همراه بودند.

اما شاخص فلزات اساسی امروز بر خلاف شاخص کل، با ۲۶ صدم درصد افزایش همراه بود و به عدد یک میلیون و ۵۸۲ هزار و ۶۴۶ واحد رسید.

انتهای پیام/

کد خبر 6877

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =