کد خبر 6882
۲۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۹

آهن‌نیوز از عرضه‌های بورس کالا گزارش می‌دهد:

کاهش ۵ درصدی شمش پایه بلوم در عرضه‌های امروز

کاهش ۵ درصدی شمش پایه بلوم در عرضه‌های امروز

طبق اطلاعیه عرضه بورس کالای ایران امروز یک میلیون و ۹۶۴ هزار و ۴۵۶ تن محصول شامل ۵۷ هزار و ۸۷۵ تن محصولات نورد فولادی، یک میلیون و ۷۱۷ هزار و ۸۰۰ تن محصولات سنگ آهنی و ۱۶۱ هزار تن آهن اسفنجی در تالار صنعتی عرضه می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آهن‌نیوز، طبق اطلاعیه عرضه بورس کالای ایران امروز ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ قرار است یک میلیون و ۹۶۴ هزار و ۴۵۶ تن محصول شامل ۵۷ هزار و ۸۷۵ تن محصولات نورد فولادی، یک میلیون و ۷۱۷ هزار و ۸۰۰ تن محصولات سنگ آهنی و ۱۶۱ هزار تن آهن اسفنجی در تالار صنعتی عرضه شود. این مقدار عرضه نسبت به هفته قبل ۱۰.۸ درصد کاهش در حجم عرضه دارد.

محصولات فولادی امروز شامل تیرآهن، سبد میلگرد ساده صنعتی، میلگرد کلاف و آلیاژی و شمش بلوم است که ۸.۹ درصد کاهش حجم نسبت به هفته قبل دارد.

تیرآهن عرضه شده در میان محصولات امروز با کاهش حجم ۲ درصدی به مقدار ۴ هزار و ۸۰۷ تن و نرخ پایه ۲۵ هزار و ۶۰۰ تومان به ازای هر کیلو عرضه شده که نرخ پایه آن ۱۴ درصد کاهش نسبت به هفته قبل دارد. طبق اطلاعیه امروز، تمامی تیرآهن‌های عرضه شده توسط ذوب آهن اصفهان با نوع تسویه ۵۰ درصد نقد و ۵۰ درصد اعتباری انجام گرفته است. کمترین نرخ عرضه شده این محصول به قیمت ۲۲ هزار تومان و بیشترین نرخ ۳۲ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر کیلو تیرآهن بال پهن ۲۰ است.

محصولات میلگردی موجود در عرضه‌های امروز نیز شامل ۵ هزار و ۹۱۸ تن سبد میلگرد ساده صنعتی، ۵ هزار و ۲۵۰ تن میلگرد آلیاژی و ۱۰ هزار و ۲۵۶ تن میلگرد کلاف است که سبد میلگرد ساده صنعتی ۱ درصد و میلگرد کلاف و آلیاژی نیز ۵ درصد کاهش قیمت نسبت به هفته قبل دارند.

شمش بلوم موجود در لیست عرضه امروز نیز با ۱۸ درصد افزایش حجم به مقدار ۵۷ هزار و ۸۷۵ تن با نرخ پایه ۲۱ هزار و ۹۷۳ تومان عرضه شده که قیمت آن کاهش حدود ۵ درصدی نسبت به هفته قبل دارد. کمترین نرخ عرضه شده این محصول ۱۹ هزار و ۸۹۹ تومان و بیشترین نرخ آن ۲۹ هزار و ۹۰۰ تومان مربوط به شمش بلوم آلیاژ ۱۰B۳۸ است.

همچنین طبق روال هر هفته تالار صنعتی بورس کالا، این هفته نیز با کاهش ۲۶ درصدی حجم عرضه، میزبان ۱۶۱ هزار تن آهن اسفنجی به نرخ پایه ۱۲ هزار و ۶۷ تومان به ازای هر کیلو بدون ارزش افزوده است که نسبت به هفته قبل کاهش قیمت ۲ درصدی داشته است.

در تالار صنعتی و حراج باز همچنین یک میلیون و ۷۱۷ هزار و ۸۰۰ تن محصولات سنگ آهنی شامل سنگ آهن دانه‌بندی، کلوخه، گندله و کنسانتره سنگ آهن موجود است که ۸.۹ درصد کاهش حجم نسبت به هفته قبل دارد.

تصویر زیر جزئیات عرضه امروز را نسبت به هفته قبل نشان می‌دهد.

کاهش ۵ درصدی شمش پایه بلوم در عرضه‌های امروز

انتهای خبر/ ف

کد خبر 6882

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =