کد خبر 7342
۱۹ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۵

آهن‌نیوز از عرضه‌های بورس کالا گزارش می‌دهد:

آرامش در بورس کالا برخلاف بازار آزاد/ ثبات نرخ میلگرد بورسی

آرامش در بورس کالا برخلاف بازار آزاد/ ثبات نرخ میلگرد بورسی

طبق اطلاعیه بورس کالای ایران امروز ۱۹ مهر ۱۴۰۲ قرار است ۱۹۳ هزار ۷۸۴ تن محصولات نورد فولادی شامل تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی و انواع ورق رنگی، سرد B و گرم در تالار صنعتی بورس کالا عرضه شود. 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آهن‌نیوز، طبق اطلاعیه بورس کالای ایران امروز ۱۹ مهر ۱۴۰۲ قرار است ۱۹۳ هزار ۷۸۴ تن محصولات نورد فولادی شامل تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی و انواع ورق رنگی، سرد B و گرم در تالار صنعتی بورس کالا عرضه شود. این مقدار حجم عرضه شده نسبت به هفته قبل 30/6 درصد کاهش دارد.

تیرآهن عرضه شده در بورس کالای امروز با افزایش حجم ۱۲/۳ درصدی به مقدار ۲۱ هزار و ۶۲ تن است که نرخ پایه آن با افزایش ۱/۲ درصد به مبلغ ۲۲ هزار و ۴۴۲ تومان معامله خواهد شد. کمترین قیمت عرضه شده این محصول ۲۱ هزار و ۹۰۰ تومان و بیشترین قیمت ۲۲ هزار ۸۹۰ تومان است. نوع تسویه اکثر شرکت‌های عرضه کننده نقدی بوده اما ذوب آهن اصفهان عرضه اعتباری دارد.

همچنین میلگرد با ۱۳۹ هزار و ۷۴۶ تن ۳۵/۶ درصد کاهش نسبت به هفته قبل دارد. میانگین موزون نرخ پایه این محصول ۲۱ هزار و ۵۵۱ تومان یا حدود ۲۳ هزار و ۴۹۱ تومان به اضافه ارزش افزوده و تقریبا ۲۰۰ تومان بالاتر از میانگین نرخ پایه عرضه گذشته (۲۱ هزار و ۳۴۳ تومان) بر روی سایت بورس کالا قرار گرفته است. پایین ترین قیمت عرضه شده این محصول ۲۰ هزار و ۹۳۲ تومان و بیشترین قیمت ۲۲ هزار و ۳۱ تومان است.

ناودانی با سه هزار و ۲۸۵ تن حجم عرضه شده، تغییر قیمت خاصی نداشته و به مبلغ ۲۳ هزار و ۹۰ تومان درحالی در تابلوی معاملات قرار می‌گیرد که افزایش حجم ۱/۲ درصدی نسبت به عرضه قبل دارد. نوع تسویه این محصول در معاملات امروز، نیمی به صورت نقدی و نیمی به صورت اعتباری است.

نبشی نیز در عرضه‌های امروز ۲۰/۹ درصد کاهش حجم نسبت به عرضه قبل داشته و به مقدار ۳ هزار و ۳۹۱ تن و کاهش ۰/۵ درصدی نرخ پایه به قیمت ۲۲ هزار و ۵۵۳ تومان معامله خواهد شد.

در عرضه‌های امروز از میان ورق‌ها عرضه ۴ هزار تن ورق رنگی با نرخ پایه ۴۳ هزار تومان، و ورق سرد B به مقدار دو هزار تن با ۳۰ هزار و ۶۹۷ تومان عرضه شده است.

امروز همچنین ورق گرم به حجم ۲۰ هزار و ۳۰۰ تن با نرخ ۲۶ هزار و ۳۰۰ تومان از طرف ۴ شرکت بر روی تابلوی بورس کالا معامله خواهد شد. 

تصویر زیر جزئیات عرضه محصولات مربوط به زنجیره فولاد را به همراه نوسان عرضه و قیمت نسبت به هفته قبل نشان می‌دهد:

آرامش در بورس کالا برخلاف بازار آزاد/ ثبات نرخ میلگرد بورسی

انتهای خبر/ ف

کد خبر 7342

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =