کد خبر 7819
۱۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۳

کاهش ۱۰ هزار و ۶۵۰ واحدی شاخص بورس تهران

کاهش ۱۰ هزار و ۶۵۰ واحدی شاخص بورس تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز نسبت به روز قبل ۵۴ صدم درصد کاهش یافت.

به گزارش آهن نیوز؛ بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند کاهشی قرار گرفت که عمدتا ناشی از وقایع سیاسی در منطقه بوده است و با از دست دادن ۱۰ هزار و ۶۵۰ واحد به رقم یک میلیون و ۹۷۰ هزار و ۵۳۳ واحد رسید.

همچنین شاخص هموزن امروز با کاهش ۹۹۵۹ واحد به رقم ۶۶۰ هزار و ۲۵۴ واحد رسید. ارزش روز بازار در بورس تهران به بیش از ۶ میلیون و ۸۴۳ هزار میلیارد تومان رسید.

همچنین ارزش فرابورس هم به یک میلیون و ۳۵۲ هزار میلیارد تومان رسید که مجموع ارزش روز بورس و فرابورس به بیش از ۷ میلیون و ۱۸۶ هزار میلیارد تومان رسیده که با احتساب نرخ آزاد دلار به حدود ۱۴۳ میلیارد دلار می‌رسد.

معامله‌گران امروز بیش از ۸.۴ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۲۹۲ هزار معامله و به ارزش ۴۳۷۲ میلیارد تومان دادوستد کردند. همه شاخص‌های بورس امروز قرمز شدند به‌گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی ۵۴ صدم درصد کاهش یافتند.

این دو شاخص با معیار هموزن ۱.۴۹ درصد کاهش یافتند. شاخص آزاد شناور ۶۶ صدم درصد کاهش یافت. شاخص اول بازار بورس ۴۶ صدم درصد افت کرد و شاخص بازار دوم بورس ۶۳ صدم درصد کاهش یافت.

امروز نماد مخابرات بیشترین اثر افزایشی بر شاخص بورس را از خود به‌جای گذاشت و نمادهای کشتیرانی، ایران خودرو، ملی مس، سایپا، پتروشیمی خلیج فارس و بانک ملت بیشترین اثر کاهشی بر شاخص بورس را داشتند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز ۲۴۴ واحد کاهش یافت و به رقم ۲۴ هزار و ۶۳ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس به بیش از یک میلیون و ۳۵۲ هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه فرابورس ۴۰۹ هزار میلیارد تومان شد. معامله‌گران امروز در فرابورس بیش از ۳.۲ سهام و اوراق مالی در قالب ۱۴۷ هزار معامله و به ارزش بیش از ۴۲۴۸ میلیارد تومان دادوستد کردند.

امروز نمادهای فولاد هرمزگان، مالی سپهر صادرات، پتروشیمی زاگرس، ایران خودرو دیزل، انتخاب الکترونیک، صبا تامین و فرابورس ایران بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشتند. شاخص کل و شاخص قیمت فرابورس نسبت به روز قبل ۱.۰۱ درصد کاهش یافتند. این دو شاخص با معیار هموزن ۲.۱۲ درصد افت کردند. شاخص بازار اول فرابورس ۱.۷۳ درصد کاهش یافت. شاخص بازار دوم فرابورس ۷۴ صدم درصد افت کرد.

انتهای پیام/

کد خبر 7819

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =