کد خبر 8161
۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۶

جریمه ۴ میلیاردی معدن طلای اندریان به علت نشت محلول سمی سیانید

جریمه ۴ میلیاردی معدن طلای اندریان به علت نشت محلول سمی سیانید

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: معدن زرین داغ آستارگان (اندریان) به‌دلیل آلایندگی محیط زیستی با توجه به مستندات آلودگی در محاکم عالی استان محکوم به پرداخت جریمه نقدی شد.

به گزارش آهن نیوز؛ شهنام اشتری، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان‌شرقی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: مطابق پیگیری‌های مستمر اداره حقوقی محیط زیست استان و با توجه به مستندات آلودگی از طریق نتایج بدست آمده آزمایشات، در خصوص نشت محلول سیانید و آلوده شدن اراضی ملی با محلول مزبور خسارت وارده بر محیط زیست طبق نظریه کارشناسان رسمی تعیین شد.

وی افزود: پس از طی مراحل قانونی از طریق مراجع قضایی استان که منجر به صدور رای محکومیت بدوی با وجود اعتراض از طرف شرکت مذکور محکومیت قطعی در دادگاه تجدید نظر استان صادر و معدن زرین داغ آستارگان به پرداخت مبلغ تقریبی ۴ میلیارد ریال محکوم شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی تاکید کرد: در سایه دولت مردمی هیچگونه مماشاتی با واحدهای آلاینده نداریم و با هرنوع اقدام منجربه آلودگی محیط زیستی و بهداشت عمومی از طرف واحدهای صنعتی و خدماتی برخورد قانونی انجام خواهد شد.

محلول سیانید یک ترکیب معدنی با فرمول شیمیایی hcn است این ترکیب یک مایع بدون رنگ شدیدا سمی است همچنین انحلال این ترکیب در آب اسید ایجاد می کند و محلول الکترونیک به وجود می اورد.

انتهای پیام/

کد خبر 8161

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =