کد خبر 8221
۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۶

گاف بزرگ سپاهان، اعتراضش به AFC را رد کرد

گاف بزرگ سپاهان، اعتراضش به AFC را رد کرد

با رونمایی از مفاد نامه AFC مشخص شد که باشگاه سپاهان الزامات قانونی را برای اعتراض به رأی این نهاد در پرونده دیدار با الاتحاد عربستان رعایت نکرده است.

به گزارش آهن نیوز؛ با وجود ادعای سپاهان مبنی بر بی‌توجهی کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا به اعتراض این باشگاه، اطلاعات و مدارکی به دست آمده که نشان می‌دهد نامه‌ای در مورخه ۵ اکتبر (۱۳ مهر) از این کمیته به دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران ارسال و رونوشت آن به باشگاه سپاهان نیز داده شده است.

در این نامه که به امضای تان سوای لینگ، قائم‌مقام کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا، رسیده و روز ۱۳ مهر ارسال شده، خطاب به هدایت ممبینی، دبیرکل فدراسیون، آمده است: «ما تأیید می‌کنیم که باشگاه (سپاهان) الزامات رسمی بند ۶۳.۲ آیین‌نامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۴-۲۰۲۳ را برآورده نکرده است، طبق همین بند، اعتراض باشگاه سپاهان رد می‌شود. این تصمیم، نهایی است و قابل تجدید نظرخواهی نیست.»

در زیر این نامه رونوشت به باشگاه سپاهان نیز درج شده است.

در بند ۶۳.۲ و تبصره‌های ذیل آیین‌نامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا که به اعتراض تیم‌ها مربوط می‌شود، آمده است:

اعتراض برای معتبر تلقی شدن، باید به‌صورت کتبی (با استفاده از فُرم مناسب اعتراض که دبیرخانه AFC صادر می‌کند) به ناظر تعیین‌شده کنفدراسیون فوتبال آسیا برای دیدار مربوطه، دو ساعت پس از پایان بازی ارائه شود.

همچنین ظرف ۲۴ ساعت بعد از خاتمه بازی، باید گزارش کامل کتبی (شامل یک رونوشت از فُرم اصلی اعتراض) به دبیرخانه کنفدراسیون فوتبال آسیا فرستاده شود و هزینه غیرقابل بازگشت یک‌هزار دلار آمریکا (بدون احتساب هزینه‌های بانکی) باید ظرف ۲۴ ساعت پس از پایان مسابقه، به حساب بانکی معرفی‌شده توسط دبیرخانه AFC واریز شود.

به این ترتیب می‌توان گفت که باشگاه سپاهان یا اعتراض رسمی خود را پس از گذشت دو ساعت به ناظر بازی ارائه نکرده، یا گزارش کامل از اتفاقات قبل از مسابقه را ظرف ۲۴ ساعت به AFC نفرستاده یا مبلغ یک‌هزار دلار را در این بازه، به حساب کنفدراسیون فوتبال آسیا واریز نکرده است، در واقع یکی یا همه موارد فوق رعایت نشده است و چنین گافی باعث شد AFC اعتراض سپاهان را وارد نداند و این باشگاه بازنده بزرگ پرونده دیدار با الاتحاد باشد.

منبع: ورزش سه

انتهای پیام/

کد خبر 8221

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =