کد خبر 8612
۱۴ آذر ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۰

جریمه پنج میلیارد ریالی لاستیک‌فروش متخلف در گرمی اردبیل

جریمه پنج میلیارد ریالی لاستیک‌فروش متخلف در گرمی اردبیل

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل گفت: یک واحد صنفی لاستیک فروشی متخلف در شهرستان گرمی به پرداخت پنج میلیارد ریال جریمه محکوم شد.

به گزارش آهن نیوز؛ علی رحیمی‌آذر افزود: بر اساس گزارش اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان گرمی مبنی بر گرانفروشی انواع لاستیک خودرو به ارزش ۹۶۶ میلیون ۵۴۵ هزار ریال توسط یک واحد صنفی، پرونده‌ای در این خصوص تشکیل شد.

وی اظهار کرد: با ارجاع پرونده به تعزیرات حکومتی موضوع به قید فوریت مورد رسیدگی و با توجه به محتویات پرونده و انجام تحقیقات لازم توسط شعبه و اخذ آخرین دفاع اتهام انتسابی محرز و این واحد صنفی متخلف شناخته شد.

رحیمی آذر بیان کرد: با توجه به محتویات پرونده و آخرین دفاع و سایر شواهد و قراین اتهام انتسابی محرز تشخیص و شعبه رسیدگی کننده، متصدی این واحد صنفی را به پرداخت مبلغ پنج میلیارد ریال جزای نقدی محکوم کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل اضافه کرد: خرید و فروش و حمل یا نگهداری کالا خارج از ضوابط تعیینی دولت تخلف محسوب می‌شود و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

رحیمی‌آذر ادامه داد: تمامی واحدهای تولیدی، خدماتی و توزیعی و اصناف در استان زیر ذره‌بین تعزیرات هستند و به صورت مداوم بر نحوه عملکرد آنها نظارت می‌شود.

وی پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور عنوان کرد و گفت: برخورد با فرصت‌طلبان و سوء‌استفاده‌کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت‌های دستگاه قضایی است و هموطنان می‌توانند گزارش‌های خود در رابطه با احتکار، قاچاق کالا، گرانفروشی و کم‌فروشی و عرضه کالا خارج از شبکه توزیع را از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت اطلاع دهند.

شهرستان گرمی مغان در ۱۰۰ کیلومتری شمال اردبیل و در منطقه مرزی با جمهوری آذربایجان واقع است.

انتهای پیام/

کد خبر 8612

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =