کد خبر 10555
۳۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۶

تعرفه صادرات فولاد و آلومینیوم چین به آمریکا سه برابر می‌شود / مقابله با چین با افزایش تعرفه‌ها !

تعرفه صادرات فولاد و آلومینیوم چین به آمریکا سه برابر می‌شود / مقابله با چین با افزایش تعرفه‌ها !

«جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا خواستار سه برابر کردن نرخ تعرفه‌های موجود بر صادرات فولاد و آلومینیوم چین به این کشور شد.

به گزارش خبرنگار آهن‌نیوز؛  نشریه «ساوث چاینا مورنینگ پست» نوشت: جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته (چهارشنبه ۲۹ فروردین) خواستار افزایش سه‌برابری نرخ تعرفه‌های صادرات فولاد و آلومینیوم چین شد.

این اقدام در حالی آغاز می‌شود که دفتر نماینده تجاری آمریکا (USTR) تحقیقات دیگری در مورد بخش‌های دریایی، لجستیکی و کشتی‌سازی چین آغاز کرده است.

بر همین اساس، بایدن به این دفتر اجازه افزایش تعرفه‌های تجاری از ۷.۵ درصد به ۲۲.۵ درصد داده است.

جنگ تعرفه بین آمریکا و چین از سال ۲۰۱۶ و همزمان با آغاز دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ آغاز شد و تا به امروز هم ادامه داشته است. آمریکا برخلاف مقررات سازمان تجارت جهانی، فروش و صادرات کالاهایی با فناوری بالا از جمله تراشه و نیمه‌هادی‌ها را به چین محدود و ممنوع کرده است.

بیشتر بخوانید:

ترامپ مانع فعالیت بیت‌کوین خواهد شد؟

کانال تلگرامی امریکانا در مطلبی به هدف بایدن از افزایش تعرفه‌ها مقابله با چین در جنگ تجاری پرداخت.

جو بایدن در راستای صیانت از صنایع و نیروی کار ایالات متحده، در سخنرانی خود خطاب به اعضای اتحادیه‌های کارگری در پنسیلوانیا، از برنامه افزایش تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم چین به میزان سه برابر خبر داده است.

این پیشنهاد، که جزئی از برنامه اقتصادی کلان دولت بایدن است، با هدف مقابله با آنچه که به عنوان شیوه‌های تجارت غیرمنصفانه از جانب چین تلقی می‌گردد، اتخاذ شده است.

طبق گزارش‌ها، چین بازار ایالات متحده را با کالاهای ارزان قیمت انباشته کرده و موجب لطمه به تولیدات داخلی این کشور شده است. اقدام دولت بایدن در بحبوحه نگرانی‌های فزاینده در خصوص تاثیر مازاد تولید چین بر اقتصاد آمریکا صورت می‌پذیرد. بایدن بر این باور است که افزایش تعرفه‌ها به منظور ایجاد برابری در فضای رقابت و حمایت از مشاغل آمریکایی امری ضروری است.

با وجود نگرانی منتقدین از پیامدهای احتمالی این تصمیم، همچون افزایش قیمت مصرف کننده و تورم، دولت بایدن بر اهمیت حمایت از صنایع و نیروی کار داخلی تاکید می‌ورزد. این تصمیم، نمایانگر تعهد دولت بایدن به احیای اقتصاد ایالات متحده، به ویژه در مناطقی مانند پنسیلوانیا است که صنایعی نظیر فولاد از جایگاه مهمی برخوردار هستند.

انتهای پیام/ م

کد خبر 10555

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =